رسمی| مهر تایید AFC بر تصمیم جنجالی فغانی

کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار بیانیه ای از تصمیم اخراج آیمن حسین در بازی عراق - اردن دفاع کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ در چهارچوب دیداری از مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳،‌ عراق به مصاف اردن رفت و با نتیجه ۳-۲ از حریف خود شکست خورد. نکته جنجالی این دیدار، اخراج ایمن حسین مهاجم تیم ملی عراق و آقای گل جام ملت‌های آسیا از زمین مسابقه توسط علیرضا فغانی بود؛ تصمیمی که به شدت مورد انتقاد هواداران عراقی قرار گرفت.

حالا کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار اطلاعیه‌ای، اعلام کرد تصمیم علیرضا فغانی برای نشان دادن کارت زرد دوم ایمن حسین درست بوده است.

در اطلاعیه‌ای AFC، آمده است: کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص دریافت کارت زرد دوم ایمن حسین و کارت قرمز متعاقب آن توسط داور مسابقه علیرضا فغانی در دقیقه 77 دیدار عراق-اردن در جام ملت های آسیا 2023 قطر، سوالات متعددی دریافت کرد. AFC قصد دارد با ارائه تفسیری جامع از قوانین بازی و منطق پشت تصمیم داور به این سوالات پاسخ دهد.

تصمیم در زمین: کارت زرد اول 45+3 دقیقه (نشان دادن مخالفت با حرف و عمل)، کارت زرد دوم دقیقه 77 (به دلیل تاخیر زیاد در شروع مجدد بازی)تصمیم به صدور کارت زرد دوم برای بازیکن شماره 18 عراق در دقیقه 77، ایمن حسین، بر اساس قانون 12 (خطاها و تخلفات - اقدام انضباطی: تاخیر) بود که به موجب آن داور باید به بازیکنانی که بیش از حد شروع مجدد را به تاخیر می اندازند، اخطار دهد. ایمن حسین پس از به ثمر رساندن گل در دقیقه 75، شروع مجدد بازی را بیش از حد به تاخیر انداخت.

در جریان جشن‌های این بازیکن، داور سه بار به ایمن حسین اخطار جدی داد تا در نهایت کارت زرد دوم را به او نشان دهد. در این خصوص دومین اخطاری که به ایمن حسین صادر شد تصمیم صحیح داور بود. کنفدراسیون فوتبال آسیا به شدت از هواداران، رسانه‌ها و ذینفعان می‌خواهد که به تصمیمات اتخاذ شده توسط مسئولان مسابقه احترام بگذارند.

طی روزهای اخیر، هجمه‌های بسیاری از سوی هواداران عراقی به علیرضا فغانی وارد و حتی اطلاعات شخصی این داور در شبکه های اجتماعی منتشر شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید