الان با یک ماه دیگر فرقی نمی‌کند!

مرادی: انتخاب با عجله سرمربی، به نفع والیبال ایران نیست

سرمربی تیم ملی والیبال ایران در آینده ای نزدیک هم مشخص نخواهد نشد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس و به نقل از تسنیم؛ وحید مرادی رئیس فدراسیون والیبال با اشاره به طولانی شدن روند انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت:‌ یکی از کارهای مهم فدراسیون در حال حاضر، انتخاب سرمربی تیم ملی است که عجله در این کار و انتخاب نادرست، به نفع والیبال نیست. انتخاب سرمربی چه الان باشد و چه یک ماه دیگر، فرقی نمی‌کند چون تعداد زیادی از ملی‌پوشان در لیگ‌های خارجی حضور دارند و لیگ ایران هم تا فروردین ادامه دارد.

سرپرست فدراسیون والیبال ادامه داد: همچنان فرصت برای انتخاب سرمربی وجود دارد و ما باید از همه ظرفیت‌های بین‌المللی و روز دنیا استفاده کنیم. به دنبال بهترین گزینه ممکن هستیم ولی در شرایط خاصی قرار داریم که تاکنون وجود نداشته است. کار بسیار سختی برای راهیابی به المپیک، پیش روی ماست. تیم ملی باید در لیگ ملت‌های 2024 در 9 بازی برنده شود و حریفان هم باید ببازند. صعود تیم ملی به المپیک، سخت است اما نشدنی نیست.

مرادی تصریح کرد: اینکه کدام مربی می‌تواند در شرایط حساس فعلی به تیم ملی کمک کند، نیاز به دقت و مطالعه زیاد دارد. از طرفی، بستن قرارداد با مربیان درجه یک جهان، پروتکل‌های خاص خودش را دارد که هر گونه اشتباه در این فرآیند، هزینه‌های سنگینی را روی دست کشور می‌گذارد. مربیان خوب دنیا در حال حاضر، مشغول تیم‌های خود هستند و بیکار نیستند. بنابراین با هر کسی هم که به توافق برسیم، باید تا پایان لیگ کشور مربوطه، صبر کنیم. همه اطلاعات لازم را ظرف 2 هفته آینده در اختیار کمیته فنی قرار می‌دهم تا تصمیم لازم گرفته شود.

وی افزود: با هر گزینه‌ای که وارد مذاکره می‌شوم، از او در مورد شناختش از والیبال ایران می‌پرسم. جالب اینکه همه آنها به درستی والیبال ایران را حتی با نام بازیکنان می‌شناسند. بیشتر آنها همچنین از یک گزینه خاص به عنوان دستیار اول خود نام می‌برند که اگر هدایت تیم ملی را بر عهده گرفتند از او استفاده خواهند کرد. این مسئله نشان می‌دهد که والیبال ایران به خوبی توسط این مربیان سرشناس،‌ رصد شده و می‌شود. در نهایت باید تأکید کنم گزینه‌هایی که مد نظر داریم، بیکار نیستند.

نایب رئیس پیشین فدراسیون والیبال به مسائل مالی هم اشاره کرد و یادآور شد: در این بین، تنها گزینه خارجی مورد توجه ما نیست و مربیان داخلی هم همچنان مدنظر هستند. یکی از دغدغه‌های ما این است که اگر با سرمربی ایرانی به توافق برسیم، دستمزد او فاصله نجومی با سرمربی خارجی نداشته باشد. هزینه‌ها پیش بینی شده و می‌دانیم که بار زیادی را روی فدراسیون تحمیل می‌کند. امیدوارم حامیان مالی، کمیته‌ ملی المپیک و وزارت ورزش مثل همیشه، کنار ما باشند و کمک کنند.

مرادی در مورد سفر اخیر خود به مقر فدراسیون جهانی در سوئیس گفت: جلساتی به صورت عمومی و خصوصی با مسئولان فدراسیون جهانی داشتیم. میزبانی تورنمنت‌های مختلف، تبادلات مالی و استخدام یک سرمربی خارجی درجه یک برای تیم ملی زنان از موضوعات بحث ما بود.

دیدگاه تان را بنویسید