درس عبرت مانچینی از بلایی که سر ژاپن آمد!

سرمربی تیم ملی فوتبال عربستان به شاگردانش هشدار داد که امکان رقم خوردن باختی همانند ژاپن برای آنها وجود دارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ تیم ملی فوتبال عربستان فردا (یکشنبه) باید در دومین دیدارش در دور گروهی جام ملت‌های آسیا به دیدار قرقیزستان برود. عربستان در دیدار اولش در قطر با نتیجه دو بر یک عمان را در وقت‌های تلف‌شده شکست داد. تیم مانچینی در رده ۵۶ جهان قرار دارد و یکی از مدعیان قهرمانی جام ملت‌های آسیاست. قرقیزستان در رده ۹۸ قرار دارد و در شروع جام ملت‌های آسیا مغلوب تایلند شد.

روبرتو مانچینی در نشست خبری پیش از دیدار با قرقیزستان گفت: قرقیزستان تیم بسیار خوبی است. دیدید که دیروز در دیدار ژاپن مقابل عراق چه اتفاقی افتاد. هیچکس فکر نمی‌کرد عراق بتواند ژاپن را شکست دهد. اگر می‌خواهید برنده شوید، باید تمرکز خوبی داشته باشید. این مسابقه خیلی سخت خواهد بود.

مانچینی ۵۹ ساله که سال ۲۰۲۱ ایتالیا را به قهرمانی اروپا رساند، اوت سال گذشته هدایت عربستان را به دست گرفت. او که سه برد، سه باخت و یک تساوی را از هفت بازی اولش به دست آورده است، عنوان کرد زمان بیشتری طول می‌کشد تا بتواند روی تیم ملی عربستان تاثیر بگذارد.

سرمربی ایتالیایی گفت: شما برای اینکه اثر خودتان را در تیم بگذارید نیاز به زمان دارید. ما اینجا هستیم و می‌خواهیم تلاش کنیم قهرمانی در جام ملت‌ها را به دست بیاوریم اما رسیدن به این هدف آسان نیست.

در دیگر دیدار این گروه فردا (یکشنبه) عمان به دیدار تایلند می‌رود تا پرونده دور دوم رقابت‌ها بسته شود و از ‌روز دوشنبه رقابت‌های دور سوم و پایانی مرحله گروهی جام ملت‌ها برگزار می‌شود تا چهره ۱۶ تیم حاضر در دور یک‌هشتم نهایی مشخص شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید