بیرانوند: قهرمانی دور از دسترس نیست/ عزت اللهی: هدف بزرگی داریم

ملی پوشان فوتبال ایران شرایط تیم قبل از آغاز رقابت های جام ملت ها را مناسب ارزیابی کردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ علیرضا بیرانوند در حاشیه تمرین جمعه شب تیم ملی اظهار داشت: ما تنها تیمی هستیم که هم باتجربه هستیم و هم قدبلندترین تیم. فقط با این تجربه‌ای که داریم ان‌شاءالله بتوانیم قهرمانی را که دور از دسترس نیست به دست بیاوریم.

وی درباره شرایط تیم فلسطین که در دو بازی گذشته‌اش نتایج خوبی گرفته است، گفت: اگر سه بازی آخر فلسطین را نگاه کنید، با ازبکستان، استرالیا و عربستان بازی کرده و عملکرد خوبی داشته است. اعضای کادر فنی آنالیز خوبی از بازی‌های فلسطین برای ما داشته‌اند، به نظر من مردم می‌دانند که فلسطین چقدر پیشرفت کرده است. بازی‌های ابتدایی هر تورنمنت همیشه سخت است و ما باید به حریفان‌مان هم احترام بگذاریم. ما وقتی آمدیم که یک کار بزرگ انجام دهیم باید به همه تیم‌ها احترام بگذاریم تا نتیجه خوبی بگیریم.

بیرانوند درباره شرایط اردوی تیم ملی هم خاطر نشان کرد: خدا را شکر شرایط خوب است. ما در جام جهانی قطر هم در همین کمپ و هتل حضور داشتیم. ما اردوی خوبی را در کیش داشتیم و اینجا هم همه چیز خوب است و ان‌شاءالله از روز یکشنبه با قدرت جام را شروع و مردم را خوشحال کنیم.

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال کشورمان در پاسخ به این پرسش که «واقعاً فعل خواستن برای قهرمانی در تیم وجود دارد؟»، تصریح کرد: به هر حال این سومین جام ملت‌هایی است که حضور دارم و در دو جام جهانی گذشته هم بازی کردم. باید بگویم که تنها تورنمنتی هست که بازیکنان همیشه تمرکزشان روی بازی‌هاست و از حریفان‌مان صحبت می‌کنند. جلسات آنالیزی هم با کادر فنی و همچنین درباره مسائل داوری داشتیم تا برخی موارد را رعایت کنیم. در تورنمنت قبلی مسائلی پیش آمد و ما الان با خودمان صحبت می‌کنیم که آن اتفاقات نیفتد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه «اشتیاق موفقیت در تیم ملی وجود دارد؟»، گفت: همین سؤال را دوست‌مان پرسید! واقعاً این اشتیاق وجود دارد و من این اشتیاق را از روزی که امیر قلعه‌نویی به‌عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد، دیدم. از همان روز اول صحبت سرمربی تیم ملی حضور در فینال جام ملت‌ها بود و مطمئن باشید که ما با دل و جان بازی می‌کنیم. امیدوارم با انرژی که از سوی مردم به ما می‌رسد بتوانیم دل‌شان را شاد کنیم.

بیرانوند راجع به حضور سردار آزمون در اردوی تیم ملی اظهار داشت: سردار یکی از بازیکنان کلیدی ماست و خیلی می‌تواند به ما کمک کند. به هر حال شرایطی برای او پیش آمد که نتوانست در بازی‌های دوستانه ما در کیش کنارمان باشد. خدا را شکر که بدون مصدومیت به اردوی تیم ملی آمده است و ان‌شاءالله که به تیم کمک کند.

عزت اللهی: فوتبال قابل پیش بینی نیست

سعید عزت‌اللهی در حاشیه تمرین جمعه شب تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: شکر خدا فکر می‌کنم با توجه به اردوی کیش و حضور پرشور هموطنان که خیلی آنجا به ما لطف داشتند، روحیه خوبی برای ما ساختند و قطعاً این انرژی و روحیه می‌آید در پای ما که برای سربلندی مردم بجنگیم و تورنمنت را خیلی خوب شروع کنیم.

وی شرایط حاکم بر اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان را مطلوب خواند و گفت: از نظر امکانات، زمین تمرین و هتل حتی‌الامکان چیزی بوده که نظر کادر فنی بوده است. ما هم به‌عنوان بازیکن وظیفه‌مان این است که تاکتیک‌های مدنظر کادر فنی را در زمین پیاده کنیم.

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان همچنین خاطر نشان کرد: آنچه اهمیت دارد این است که در طول تورنمنت هدفی که داریم و انتظاری که مردم دارند را برآورده کنیم. فوتبال بازی اتفاقات است و ما هیچ چیزی را نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم. مهمترین چیز این است که تمام بازیکنان در کنار کادر فنی مصمم هستند که بهترین نمایش‌مان را ارائه کنیم و از مسابقات سربلند خارج شویم.

عزت‌اللهی در پاسخ به این سؤال که «فلسطین را آنالیز کرده‌اید؟»، تصریح کرد: بله، فلسطین را آنالیز کردیم، آنها فوق‌العاده تیم قابل احترامی هستند. جا دارد که از کادر فنی و کادر آنالیز تیم تشکر کنم. البته تنها فلسطین را آنالیز نکردیم، ما تمام حریفان مرحله گروهی و تیم‌هایی که احتمال بازی با آنها را داریم آنالیز کرده‌ایم. با هماهنگی که توسط کادر فنی ما با مسئولان هتل صورت گرفته، بازی‌های فلسطین در اتاق‌های ما بدون توقف پخش می‌شود و این اتفاق خوبی برای ماست تا در زمان استراحت بازی‌های این تیم را ببینیم.

وی در واکنش به بازی در کنار امید ابراهیمی به‌عنوان یک بازیکن باتجربه، عنوان کرد: چندین سال امید به‌عنوان هم‌بازی من در تیم ملی بوده است. او یک سال هم در بلژیک هم‌بازی من بود. البته تمام بازیکنان تیم ملی فوق‌العاده هستند و من افتخار می‌کنم که در کنار چنین بازیکنانی حضور دارم.

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان در پایان راجع به اینکه تجربه بالای بازیکنان تیم ملی چقدر می‌تواند به موفقیت آنها کمک کند، گفت: قطعاً خیلی می‌تواند کمک کند. 90 درصد مجموعه تیم حداقل یک تورنمنت بین‌المللی در کنار هم بودند و این تجربه می‌تواند در این جام به ما کمک کند و بتوانیم نتایج خوبی را رقم بزنیم.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید