استقلال و نکونام جریمه شدند، هاشمی نسب محروم

امروز احکام جدیدی از سوی کمیته انضباطی و کمیته استیناف فدراسیون فوتبال صادر شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال؛ کمیته انضباطی آرای خود را درباره سه پرونده مطروحه صادر کرد:

*دیدار دو تیم سپاهان و آلومینیوم اراک در تاریخ 3 دی ماه برگزار شد و از سوی باشگاه سپاهان تخلفاتی مبنی بر سوءرفتار تیمی صورت گرفت و این باشگاه به پرداخت مبلغ 200 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. همچنین هوگو میگوئل پریرا، مربی سپاهان به دلیل بد رفتاری در قبام مقام رسمی مسابقه (داور) به پرداخت مبلغ 500 میلیون ریال جریمه نقدی و یک جلسه محرومیت که به مدت شش ماه تعلیق می گردد، محکوم شد.

*بازی دو تیم گل گهر سیرجان و استقلال تهران در ورزشگاه شهید سلیمانی برگزار و شد و تیم گل گهر سیرجان به دلیل پرتاب بطری آب به سمت تیم مقابل از سوی تماشاگران منتسب به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شد.

*مسابقه دو تیم فولاد خوزستان و استقلال تهران از هفته 12 لیگ برتر در ورزشگاه فولاد شهر برگزار شد و تخلفاتی از سوی هر دو تیم صورت گرفت و کمیته انضباطی رای خود را در این دیدار به شرح زیر اعلام کرد:

-باشگاه فولاد خوزستان بخاطر سوءرفتار تیمی ناشی از 6 اخطار و پرتاب بطری و اشیاء به داخل زمین و توهین به مقام رسمی از سوی تماشاگران منتسب به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی و در صورت قطعیت محکومیت یک جلسه، محرومیت تعلیقی تماشاگران موضوع دادنامه مورخ 4 مهرماه نیز اجرا خواهد شد.

-علیرضا ابراهیمی، مدیر رسانه فولاد خوزستان به دلیل بد رفتاری در قبال مقام رسمی مسابقه به یک جلسه محرومیت از حضور در ورزشگاه و پرداخت مبلغ 260 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

-نادر غبیشاوری، مربی تیم فولاد خوزستان به دلیل بد رفتاری در قبال مقام رسمی مسابقه به دو جلسه محرومیت با احتساب محرومیت ناشی از دستور موقت که یک جلسه آن نیز به مدت شش ماه تعلیق می گردد و پرداخت مبلغ 400 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

-باشگاه استقلال به دلیل پرتاب بطری توسط تماشاگران منتسب به پرداخت مبلغ 510 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

-مهدی هاشمی نسب، مربی تیم استقلال به دلیل بد رفتاری در قبال مقام رسمی مسابقه به دو جلسه محرومیت که یک جلسه آن به مدت شش ماه تعلیق می گردد و پرداخت مبلغ 260 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

همچنین کمیته استیناف آرای خود را درباره پرونده های مطروحه صادر کرد:

در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران  نسبت به رای کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم به محکومیت آقای جواد نکونام به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی بدلیل عدم حضور در نشست خبری و همچنین محکومیت باشگاه تجدیدنظرخواه به پرداخت دو میلیارد ریال از باب مسئولیت تضامنی در جریان مسابقه فوتبال با تیم پرسپولیس تهران از هفته پنجم لیگ برتر (معوقه) با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره ، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید بعمل نیامده ، مستنداً به ماده 106 مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره با تعدیل جزای نقدی نسبت به آقای نکونام به مبلغ پانصد میلیون ریال و تعدیل جزای نقدی مربوط به باشگاه به یک میلیارد و پانصد میلیون ریال ، در نتیجه تائید و اعلام می گردد. رأی صادره قطعی است.

دیدگاه تان را بنویسید