سرمربی تیم ملی والیبال امروز هم انتخاب نشد!

جلسه کمیته فنی فدراسیون والیبال بدون انتخاب سرمربی تیم ملی به پایان رسید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ در حالی که روز گذشته صحبت از این بود که سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران امروز و پس از پایان نشست کمیته فنی انتخاب خواهد شد، این اتفاق درنهایت رخ نداد.

سایت فدراسیون والیبال در خصوص جلسه امروز کمیته فنی نوشت: نشست کمیته فنی فدراسیون والیبال امروز (یکشنبه 17 دی) با حضور وحید مرادی سرپرست فدراسیون، ناصر میرفخرایی، محمود افشاردوست، مصطفی کارخانه، منوچهر پورحسن، علی فتاحی، پدیده بلوری‌زاده، امیر طلوع‌کیان و‌ جواد مهرگان (به صورت آنلاین) برگزار شد.

سرپرست فدراسیون والیبال در ابتدای این نشست گفت: در شورای مشورتی بررسی اجمالی روی چهار گزینه سرمربیگری داشتیم و دکتر داورزنی هم به این گزینه‌ها رسیده بود و در جلسه پیش به دوستان گفته بودم که قصد داریم یکی از مهم ترین تصمیمات را درباره والیبال ایران بگیریم و در آن جلسه صحبت‌های بسیاری مطرح و دوستان نظراتشان را بیان کردند. از آن جلسه به کمیته کوچک تری رسیدیم تا بتوانیم تصمیم بهتری بگیریم. اعضای کمیته فنی بر اساس نظرات شورای مشورتی و با در نظر گرفتن تعارض منافع افراد انتخاب و دعوت شده اند و در جلسات بدی هم می توانیم متناسب با نظرات، افراد جدیدی دعوت نماییم. نمی دانم در این جلسه به نتیجه می رسیم یا خیر و این بستگی به شما دوستان دارد، اما امیدوارم امروز در این جلسه بتوانیم به جمع بندی برسیم.

وی در ادامه گزارشی از جلسات و مذاکرات روز گذشته خود با گرینه‌های مد نظر در فاصله برگزاری جلسه شورای مشورتی و کمیته فنی ارائه داد و سپس اعضا به بحث بررسی در خصوص گزینه‌ها پرداختند.

پس از مباحث مفصل در نشست 200 دقیقه‌ای نخستین جلسه کمیته فنی با ساختار جدید، موارد زیر به تصویب اعضای کمیته فنی رسید:

مدت‌هاست که فدراسیون والیبال در تلاش است تا بهترین تصمیم را برای والیبال کشور بگیرد و بهترین مربی که تجربه بالا و شرایط فنی خوبی دارد را در راس والیبال کشور قرار دهد و کمیته فنی به صورت منظم و هفتگی با حضور اعضا برگزار گردد و در صورت لزوم افراد جدید به این کمیته دعوت شود.

15 گزینه خارجی و یک مربی داخلی بررسی و در نهایت چهار گزینه باقی ماندند. با توجه به اینکه دو گزینه از چهار گزینه مورد نظر و مورد تائید، براساس آخرین مذاکرات صورت گرفته در روز گذشته برای حضور در ایران به دلایلی به یکباره از همکاری با فدراسیون والیبال ایران انصراف دادند، فدراسیون والیبال با توجه به حساسیت موضوع و فرصت زمانی تا پایان مسابقات باشگاهی با دقت بیشتر و فکر کردن به گزینه ها دیگر و با کیفیت‌تر، با چند مربی تراز اول جهان وارد مذاکره شود و این نفرات در کمیته فنی مورد بررسی و تحلیل قرار گیرند تا به دور از هر گونه شتابزدگی و خارج از هر گونه جریان‌های وابسته در فضای مجازی که موجب تغییر در روند مذاکرات شود، در کمال دقت ضمن برگزاری جلسات هفتگی با گزینه‌های جدید مطرح شده مذاکرات انجام شود.

کمیته فنی با دقت کامل، به دور از هرگونه فشارهای برخی از شبکه های مجازی که به صورت هدفمند برای انتخاب گزینه خاص فعالیت می کنند، با در نظر گرفتن منافع والیبال ایران با صرف زمان بیشتر و دقت کافی اقدام به انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال ایران کند تا بهترین فرد ممکن برای هدایت تیم ملی انتخاب شود. هر گونه شتابزدگی و تاثیر پذیری خارج از منافع والیبال ایران غیر قابل قبول خواهد بود.

با پیشنهاد سرپرست فدراسیون و موافقت کمیته فنی پاداش ویژه برای صعود به المپیک پاریس برای تیم ملی والیبال مردان ایران در نظر گرفته شد.

همچنین با توجه به لزوم محرمانگی جزئیات و کلیات جلسات فنی به جهت تاثیر در روند مذاکرات و انتخاب‌ها در تمامی بخش های تیم های ملی، مقرر شد تا محمود افشاردوست به عنوان سخنگوی کمیته فنی مصوبات و اخبار مربوط به کمیته فنی را اعلام کند.

افشاردوست پس از انتخاب به عنوان سخنگوی کمیته فنی گفت: مدت‌هاست که فدراسیون والیبال در تلاش برای بهترین تصمیم برای والیبال کشور است تا بهترین مربی که تجربه بالا و شرایط فنی خوبی دارد را در رأس والیبال کشور قرار دهد.

محمود افشاردوست با بیان این‌که در این پروسه 15 گزینه خارجی و یک داخلی بررسی شد و در نهایت چهار گزینه باقی ماند، تصریح کرد: پس از صحبت در شورای مشورتی و کمیته فنی به این نتیجه رسیدیم که زمان هست و نیاز به فوریت وجود ندارد، چون برخی گزینه‌ها برای حضور در ایران مردد هستند.

وی گفت: در نشست امروز مقرر شد بررسی بیشتری صورت گیرد و تفکر بیشتری روی گزینه‌های خارجی و داخلی صورت گیرد تا با بررسی بیشتر در جلسات هفتگی بهترین تصمیم گرفته شود. مذاکرات به قوت خود باقی است.

افشاردوست تاکید کرد: با توجه به اینکه متاسفانه دو تا از گزینه‌ها براساس آخرین مذاکرات صورت گرفته در روز گذشته برای حضور در ایران به دلایلی که برای فدراسیون مشخص نیست، آمادگی ندارند، باید منتظر ماند تا گزینه‌های جدید اضافه شده و بررسی نهایی صورت گیرد. شرایط برای والیبال ایران کمی سخت شده است و باید فدراسیون از کانال های خود استفاده کند و مذاکرات را ادامه دهد. ممکن است انصراف دو گزینه به هر دلیلی باشد و این موضوع در کشورمان مسبوق به سابقه است.

سخنگوی کمیته فنی فدراسیون والیبال ادامه داد: مرادی سرپرست فدراسیون والیبال در صورت لزوم برای مذاکرات حضوری به خارج از ایران سفر می‌کند تا از نزدیک با گزینه‌های مدنظر مذاکره کند. همچنین به پیشنهاد سرپرست فدراسیون و موافقت اعضای کمیته فنی برای ایجاد انگیزه بیشتر و استفاده از حداکثر ظرفیت، پاداش و جایزه خاص و ویژه‌ای در صورت صعود به المپیک برای تیم ملی در نظر گرفته شده است.

افشاردوست در پایان گفت: به عنوان عضوی کوچک از خانواده والیبال به خودم و والیبال افتخار می‌کنم که اقبال عمومی به این ورزش وجود دارد اما باید تصمیمی کاملا عاقلانه صورت گیرد و باید بررسی بیشتری صورت گرفته و تصمیم درستی گرفته شود. به دنبال ارتقای ورزش والیبال هستیم و باید صبر بیشتری داشته باشیم. امیدوارم رسانه‌ها و تمامی اعضای خانواده والیبال کمک کنند که تیم ملی خوبی داشته باشیم و بتوانیم بهترین تصمیم را خارج از شتابزدگی و عجله و فشار فضای مجازی بگیریم.

دیدگاه تان را بنویسید