فوق ستاره‌ای که از تست دوپینگ طفره رفت!

یک‌نشریه اسپانیایی اتهاماتی علیه مدافع اسبق رئال مادرید مطرح کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛  پس از افشای حقایقی درباره وجود فساد در آژانس مبارزه با دوپینگ در ورزش اسپانیا طی سال‌های 2017 تا 2022 ، اکنون جزئیات  تازه‌ای درباره این پرونده منتشر شده مبنی بر اینکه سرخیو راموس کاپیتان پیشین تیم فوتبال رئال مادرید و مدافع کنونی تیم سویا، یکی از افرادی بوده که از این فساد نفع برده است.

طبق گزارش نشریه «Revelo»در ماه آوریل سال 2018، پس از مصاف رئال مادرید با مالاگا، مأموران آژانس مبارزه با دوپینگ اسپانیا از راموس می‌خواهند که تست دوپینگ دهد اما او و خولیو دلامورنا، پزشک وقت باشگاه رئال مادرید، از انجام این کار امتناع می‌کنند و بازیکن برای گرفتن دوش به رختکن می‌رود.

بر اساس قوانین آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، ورزشکارانی که از سوی مأموران این آژانس برای دادن تست دوپینگ انتخاب می‌شوند، موظف هستند که بلافاصله پس از انجام مسابقه‌شان نمونه خود را مطابق دستورالعملی که به آنها گفته می‌شود، ارائه کنند و در غیراینصورت با آنها هچون افرادی برخورد خواهد شد که تست دوپینگ‌شان مثبت شده است. با این وجود خودداری راموس از دادن تست دوپینگ پنهان می‌ماند و هیچ بازجویی یا مجازاتی برای او درنظرگرفته نمی‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید