دیدار کیومرث هاشمی با چینی ها درخصوص ساخت استادیوم جدید تهران

وزیر ورزش و جوانان بر انجام پروژه ساخت ورزشگاه جدید در پایتخت طبق زمان‌بندی پیش‌بینی شده تاکید کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان؛ در پی امضای تفاهم‌نامه احداث مجموعه ورزشی جدید در پایتخت که روز گذشته در دفتر معاون اول رییس جمهور برگزار شد، صبح امروز مدیران ارشد شرکت IPPR چین با حضور در وزارت ورزش و جوانان با کیومرث هاشمی دیدار کردند.

در این دیدار مشاور ارشد این شرکت در امور طراحی با ارائه طراحی‌های پیشنهادی مختلف برای احداث این مجموعه، توضیحاتی را درباره روند کار از زمان مطالعات اولیه تا آغاز کار احداث مطرح کرد.

فم در این دیدار با اشاره به جلسات متعددی که شرکت IPPR با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی برگزار کرده، اظهار کرد: در جریان گفت‌وگوهایی که با شرکت توسعه داریم، پس از دریافت نقطه نظرات کارفرما انجام طراحی مفهومی ساخت پروژه را پیش برده‌ایم و به طرح‌هایی رسیده‌ایم که این طرح‌ها در ادامه گفت‌وگوها تکمیل‌تر خواهد شد. همچنین برنامه زمان‌بندی این پروژه را برای اعلام عمومی در اختیار قرار خواهیم داد و با توجه به اهمیت پروژه و تاکیدات انجام شده از سوی کارفرما، طبق همین برنامه زمان‌بندی شده اقدامات مورد نظر انجام خواهد گرفت.

وزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار با اشاره به پیگیری‌ها و دستورات رییس جمهور برای ساخت این مجموعه ورزشی اظهار کرد: دیروز امضای تفاهم‌نامه احداث این مجموعه با حضور پنج تن از اعضای کابینه دولت برگزار شد. همواره یکی از دغدغه‌های مدنظر در پیشرفت پروژه‌های ورزشی مشخص شدن نحوه پرداخت و موضوعات مالی است که خوشبختانه در جلسه روز گذشته به صورت رسمی اعلام شد که با تهاتر نفتی و میعانات گازی احداث این پروژه انجام می‌شود.

هاشمی از تشکیل کارگروه تخصصی با حضور نمایندگان دستگاه‌های دخیل در ساخت این مجموعه خبر داد و گفت: این کارگروه وظیفه دارد هر دو هفته یک بار تشکیل جلسه بدهد و گزارش روند کار و پیشرفت پروژه را طی گزارشی برای شخص آقای رییس‌جمهور آماده کند.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر پیشرفت کار طبق برنامه‌زمانی پیش‌بینی شده اظهار کرد: از شرکت چینی انتظار داریم پروژه را دقیق منطبق با این برنامه پیش ببرد و این موضوع برای مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی دارد و شروع کار تا پایان باید بصورت تابلوی روزشمار مشخص باشد. مردم ایران علاقه‌مندند که بدانند پروژه چگونه پیش می‌رود و این حق مردم است.

دیدگاه تان را بنویسید