محکومیت میلیاردی تراکتور در پرونده کاوه رضایی؟

به نظر می رسد باشگاه تراکتور باید بقیه طلب کاوه رضایی را نیز پرداخت کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ به نقل از تسنیم، کاوه رضایی چندی پیش در اعتراض به غیرقانونی تلقی شدن فسخ قراردادش با تراکتور، این پرونده را به دادگاه عالی ورزش (CAS) ارجاع داد و در نهایت نیز موفق شد رأی اولیه صادر شده توسط کمیته وضعیت را نقض کند.

براساس رأی دادگاه CAS، فسخ قرارداد کاوه رضایی با تراکتور براساس بندهای موجود در قرارداد این بازیکن و توافق‌نامه امضا شده بین طرفین قانونی بوده است و به این ترتیب مهاجم فصل گذشته تراکتور اکنون می‌تواند بابت دریافت مطالبات خود از این باشگاه تبریزی اقدام کند.

کاوه رضایی که قرارداد 18 میلیاردی با تراکتور داشت، بابت نیم‌فصل حضور در این تیم قرار بود مبلغ 9 میلیارد تومان از این باشگاه دریافت کند که تا لحظه فسخ قرارداد مبلغ پنج میلیارد و 400 میلیون تومان از تراکتور دریافتی داشته است. بر همین اساس این بازیکن احتمالاً بابت طلب سه میلیارد و 600 میلیونی خود از باشگاه تراکتور شکایت خواهد کرد و با توجه به رأی دادگاه CAS، باشگاه تبریزی موظف به پرداخت مطالبات او خواهد شد.

کاوه رضایی مهاجم سابق تیم ملی فوتبال کشورمان پیش از شروع فصل بیست‌و‌دوم لیگ برتر با باشگاه استقلال به توافق رسید و در تمرینات این تیم شرکت کرد، اما چون لیست آبی‌پوشان در آن مقطع پُر بود، با قراردادی جدید راهی تراکتور تبریز شد.

رضایی در نیم‌فصل سال گذشته لیگ برتر دنبال آن بود تا به استقلال بازگردد و به همین دلیل قراردادش را با تراکتور به صورت یکطرفه فسخ کرد، اتفاقی که بلافاصله با اعتراض تبریزی‌ها مواجه شد و در نهایت کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال با بررسی مفاد قرارداد این بازیکن، در تاریخ 20 بهمن ماه سال 1401 فسخ قرارداد رضایی با تراکتور را غیرقانونی دانست.

کاوه رضایی پس از صدور این رأی علیه خود، در نیم‌فصل دوم لیگ برتر نتوانست برای تیمی به میدان برود و به همین دلیل از فدراسیون فوتبال، باشگاه استقلال و تراکتور به دادگاه عالی ورزش (CAS) شکایت کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید