کنفرانس خبری سرمربی استقلال پیش از دربی

نکونام: مشکلی با گل محمدی ندارم/ ما هم از جنس خودشان هستیم!

جواد نکونام قبل از شهرآورد پایتخت اعلام کرد مشکلی با یحیی گل محمدی ندارد و چالشی بین آن دو بوده و تمام شده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ جواد نکونام سرمربی تیم فوتبال استقلال در کنفرانس خبری پیش از دیدار مقابل پرسپولیس در دربی پایتخت گفت: مثل تمام بازی‌ها سعی می‌کنیم روی نقاط قوت و ضعف حریف شناخت داشته و برای این بازی برنامه داشته باشیم. نیاز به تمرکز بالا داریم و به بچه‌ها هم گوشزد کرده‌ایم. امیدواریم بازی دلچسبی برای هواداران باشد.

نکونام درباره رویارویی دو تیم مدعی قهرمانی عنوان کرد: مدعی قهرمانی یک بحث است که کاملا جداست و اول فصل به هواداران گفتم و روی صحبتم با آنهاست؛ گفتم بعضی وقت‌ها کلاه سر ما می‌رود که برخی شیطنت‌ها ما را از راهمان دور می‌کند. برخی تغییرات مدیریتی در استقلال ما را از هدفمان دور کرد. تا استقلال به صدر جدول آمد فشارها شروع شد. نمی‌دانم چرا برخی تیم‌ها که بازیکن گرفتند و از ما خیلی شرایط بهتری دارند و حتی همین الان که باید بازیکن از لیست خارج کنند تا بازیکن بگیرند، صحبت نمی‌کنند؟ وقتی به صدر آمدیم همه گفتند باید قهرمان شویم، اصلا اینطور نیست. لیست امسال ما شده ۱۹ بازیکن زیر ۲۵ سال و شرایطی که تیم‌ها سال گذشته داشتند باعث شد استقلال از همین روند دور شود.

سرمربی استقلال در مورد صدرنشینی غیرمنتظره تیمش و فشار برای بردن داربی گفت: کسانی می‌گویند باید قهرمان شویم و داربی را ببریم، باید حواسمان باشد که سرمان کلاه نرود. استقلال امسال تیم خوبی دارد و باید باهوش باشیم. فقط این افرادی که این حرف‌ها را می‌زنند دشمن استقلال هستند. ما هیچ ابزاری نداشتیم و شرایط ایده‌آل نبوده است. بچه‌ها زحمت کشیدند و برنده شدند و اصلا نگاه نمی‌کنم که چند امتیاز داریم و چه کار می‌کنیم. در هر بازی باید بجنگیم.

در ادامه خبرنگاری از نکونام پرسید «آخرین تقابل شما و هاشمی‌نسب با پرسپولیس خوب نبود، این بازی را چطور پیش‌بینی می‌کنید؟» سرمربی استقلال پاسخ داد: به دربی‌های دیگر کاری ندارم چون شرایط خاص خودش را داشته است. آقای هاشمی‌نسب حرف خودش را رک می‌زند و اگر کسی عملی انجام ندهد، عکس العمل ندارد. بازی‌های گذشته تمام شده و فردا یک بازی جدید است.

نکونام همچنین در پاسخ به این سوال که «با توجه به کمبود بازیکن، وجود چند مصدوم برای تیمش دردسرساز نیست؟» گفت: اگر می‌گفتم باید بازیکن بگیریم برای همین روزها بود. حداقل تیم‌ها می‌توانند بگویند که در تعطیلی‌ها چقدر مصدوم داشتند. این وسط فقط به نفع تیم‌هایی شد که در آسیا بازی می‌کردند. از سازمان لیگ می‌خواستیم یک روز بازی ما و فولاد را جلوتر برگزار کند که چون ملی‌پوش نداشتیم این اتفاق نیفتاد و این شرایط واقعا به ما ضربه زد. الان هم مصدوم داریم و امروز خداراشکر دو تا از چهار مصدوم ما تمرین کردند و صبر می‌کنیم که فردا تصمیم بگیریم.

در ادامه خبرنگاری از نکونام پرسید که با شرایط سخت آغاز کردید اما پرسپولیس با یک هوادار متمول بازیکن گرفت و فقط یک امتیاز از آنها کسر شد، آیا استقلال هوادار متمول ندارد؟ سرمربی استقلال در پاسخ گفت: دنبالش هستیم. خودشان تاکید کردند و صحبتی درباره حریف ندارم. با این سقف بودجه، فوتبال ما چند سال دیگر بیشتر دوام نمی‌آورد. شرایط خوب نیست. برای فوتبال باید قانون فوتبالی بنویسیم که روی آن فکر شده است و بتواند به فوتبال کمک کند. قیمت هر بازیکن مشخص است اما اگر بتوانیم مدیریت کنیم این شرایط پیش نمی‌آید که یک سال درگیر سقف و کف قرارداد باشیم. حداقل پنج تیم سقف را رعایت نکرده‌اند.

نکونام درباره صحبت‌ها در مورد نیمکت استقلال هم عنوان کرد: هیچ نگرانی برای فردا نداریم و ما هم از جنس خودشان هستیم و همه چیز را بلدیم. دربی قبل برای قبل است و امیدوارم آن اتفاقات مانند دربی سال گذشته رخ ندهد.

سرمربی استقلال درباره استفاده از VAR برای دربی گفت: امیدواریم قانون به بهترین شکل ممکن وضع شود تا همه در شرایط عادی بازی کنیم.

نکونام همچنین گفت: تکلیف ما مشخص است. کسانی که با سوال‌هایشان به ما بی احترامی می کنند مطمئنا خط‌دهی شده است اما بی احترامی نباید باشد. بازیکنان دو تیم وقتی به زمین بیایند، مشخص می‌شود که قیمت‌ها چگونه است. تاییدیه هوادار میلیونی هم مشخص است و همه چیز روی میز است. اینکه یک امتیاز یا چند امتیاز کم شود بر عهده افرادی است که تصمیم گیرنده هستند.

در ادامه خبرنگاری به نکونام گفت که در دربی فصل گذشته یک درگیری پیش آمد و گل‌محمدی به سینه داور زد ولی هیچ اتفاقی نیفتاد، سرمربی استقلال در این خصوص اظهار کرد: در تمام بازی‌ها داور تعیین کننده است و از ابتدای لیگ تا الان چند تیم ضرر کرده‌اند که کاملا مشخص است. اگر VAR باشد امتیازات واقعی تقسیم می‌شود. استقلال همیشه متضرر بوده و سال‌ها شرایط علیه استقلال بوده است. امیدوارم با آمدن VAR این شرایط برگردد.

او در پاسخ به این سوال که با وجود تنش بین او و گل‌محمدی، فردا در آغاز بازی به سمت نیمکت حریف می‌رود یا خیر؟ گفت: شما خبرنگاران هم در کار خودتان چالش دارید، بین ما هم اتفاق افتاده و هیچ مشکلی نداریم. همیشه احترام گذاشته‌امو می‌گذارم. با آغوش باز به سمت نیمکت‌های حریف رفته‌ام و فردا هم اینطور خواهد بود و مشکلی نخواهیم داشت.

نکونام درپاسخ به این سوال که طی هفته‌های اخیر به رفتارهای هاشمی‌نسب انتقاد می‌شود، آیا از این موضوع نگران نیستید؟ گفت: ما از جنس خودشان هستیم، کارمان را بلدیم.

او درباره این که معمولا دربی‌ها زیبا نیستند و آیا فردا بازی هجومی از استقلال خواهیم دید؟ گفت: چرا این سوال را از رقیب نمی‌پرسید؟ حالا این همه دربی‌ها زیبا نشده چرا این بار به دنبال زیبا شدن دربی هستید؟

دیدگاه تان را بنویسید