مورایس دل رضاییان را به دست آورد!

مورایس در نشست خبری بعد از بازی سپاهان و نیروهوایی به تمجید از رامین رضاییان پرداخت. رضاییان که می توانست در این دیدار گلزن باشد، در پایان بازی از برخی مسائل در باشگاه ابراز ناراحتی کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، ژوزه مورایس بعد از پیروزی 1 بر 0 سپاهان مقابل نیروی هوایی عراق در نشست خبری گفت: اولین تبریک را به بازیکنانم می گویم و دومین تبریک را هم به تیم نیروی هوایی می گویم. چون تیمی که به این رقابت ها می‌آیند با کیفیت هستند مثل نیروی هوایی.

*رضاییان پشت گلی بود که زدیم

وی افزود: همانطور که در بازی قبلی از بهترین بازیکن میدان صحبت کردم امروز هم می‌خواهیم به رامین تبریک بگویم. بازیکنی که پشت گلی که زدیم بود. این گل توسط رامین زده شد. به رضاییان بابت عملکردش تبریک می‌گویم نه فقط در سپاهان بلکه در  تیم ملی هم خودش را به خوبی نشان داد. تبریک می‌گویم به بازیکنانم و تیم چون بازی ساده‌ای نبود و این مسابقه یک بازی سخت تبدیل شد.

*بازیکنانم تمرکز، آرامش و دانش خوبی داشتند

سپاهان  در مورد اینکه چطور توانستید 9 نفره سه امتیاز بازی را بگیرید، گفت: برای من هم یکجور ساده است. بازیکنان با کیفیت عمل کردند. تمرکزشان در زمین بود وقتی با یک بازیکن کمتر داردکار سخت می‌شود و وقتی با دو بازیکن کمتر می دوید کار سخت‌تر می‌شود. بازیکنان می‌دانستند چگونه تمرکز کنند و چه کنند. دفعه اولی نیست که در چنین شرایطی قرار می‌گیرند. ولی از بازیکنان ممنوم که از خودشان تمرکز، آرامش و دانش خوبی نشان دادند و در آخر هم پاداش‌شان را گرفتیم که برد بازی بود.

مورایس در مورد تغییر پست محمد کریمی در بازی امروز عنوان کرد: ما معمولاً در مورد استراتژی تیم با بازیکنان صحبت می‌کنیم. باید کیفیت حریف را در نظر بگیریم. ببینیم چگونه خودمان راحت‌تر پیش می‌رویم و پتانسیل بردن‌مان را از دست ندهیم بقیه چیزها را هم خودتان مشاهده کردید برمی‌گردد به کیفیت یک بازیکن که برخی بازیکنان آنها می‌توانستند نتیجه را تغییر دهند. موقعیت‌های خطرناک هم ایجاد کردند. خوشحالم که توانستیم حلش کنیم بحث فقط تمرین کردن نیست بحث این است که بازیکن چگونه متوجه شود و درک کند و خودش را وفق دهد. 

*الاتحاد بدون بازی امتیاز گرفته است

وی در مورد اینکه سپاهان ممکن است حذف شود  همانطور که شانس صدرنشینی دارد، گفت: بازی امروز تمام شد. الاتحاد یک بازی دیگر و یک تیم دیگر است. چون نسبت به ما برتری دارند زیرا امتیازی گرفته‌اند بدون آنکه بازی کنند. این فقط مشکل من است و پاداشش را هم گرفته‌اند این فقط مشکل من است. شاید اگر بازی می‌کردیم این فرضیه که اکنون شما گفتید غلط می‌شد این سناریو اینگونه نبود. زیاد پیش‌بینی نمی‌کنم. تمرکزمان روی بازی امروز بود برای بازی بعدی باید سازماندهی کنیم، آنالیز کنیم و بتوانیم بهترین خودمان را بگذاریم. اگر بهترین خودمان را بگذاریم و کافی باشد خوشحالم. اگر کافی نباشد باز هم خوشحالم. چون می‌دانم باید یکسری کارهای دیگر بکنیم برای کافی بودن. فشار زیادی را نمی‌توانیم حس کنیم. اول باید ببینیم برای آینده چه می‌خواهیم.

*با یک بازی کمتر مقابل الاتحاد قرار می‌گیریم

سرمربی سپاهان گفت: بگذارید مثالی برای‌تان بزنیم. همه فکر می‌کنند که می‌خواهند بهترین شرایط زندگی را برای خودشان درست کنند. همه می‌خواهند پول‌دار شوند اما برای پول‌دار شدن باید حوصله کنید و باید عمل کنید یک شبه نمی‌توانید پول‌دار شوید. فوتبال هم همین‌طور است. امروز ما خوشبختانه آماده این بودیم که با دو بازیکن کمتر هم برنده شویم. بازی با الاتحاد یک بازی دیگر است. آنالیزش می‌کنیم و با یک بازی کمتر مقابل الاتحاد قرار می‌گیریم. با دو بازیکن کمتر هم بازی نمی‌کنیم با 11 بازیکن بازی می‌کنیم و به اندازه کافی شانس داریم. همه می‌خواهند برنده شوند. فقط در یک زمان این اتفاق نمی‌افتد، می‌توانید برنده شوید اما باید صبر و حوصله داشته باشید. پس باید باور داشته باشید، صبر کنید برای موفقیت.

*پرسپولیس شانس بیشتری برای صعود دارد

مورایس ادامه داد: می‌خواهم به پرسپولیس اشاره کنم که مساوی کردند که با هشت امتیاز شانس بیشتری برای صعود خواهند داشت. برای این تیم ایرانی آرزوی موفقیت می‌کنم. همانطور که برای خودمان آرزوی موفقیت می‌کنم. چون فکر می‌کنم دو تیم از ایران به مرحله بعد صعود کنند به نفع فوتبال کشور باشد.

دیدگاه تان را بنویسید