انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶

ازبکستان ۲-۲ ایران| کامبک به تفکرات قلعه در تاشکند! + ویدیوی گل ها

ازبکستان در دیدار مقابل ایران با تعویض های خوب سرمربی خود کامبک زد و به تساوی ۲-۲ رسید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تیم ملی فوتبال ایران در دومین گام از رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ به مصاف ازبکستان رفت و در حالی که ۲ بر ۰ از میزبان پیش بود در نیمه دوم ۲ گل خورد و بازی با تساوی ۲-۲ به پایان رسید. تعویض های کاتانچ برخلاف قلعه نویی نتیجه بازی را تغییر داد و توانست یک امتیاز خانگی برای ازبک ها به دست آورد.

ایران در بازی اول هنگ کنگ را شکست داد و ازبکستان هم از سد ترکمنستان گذشت.

هنگ کنگ و ترکمنستان نیز امروز به تساوی ۲-۲ رسیدند.

ایران در گروه E انتخابی جام جهانی با ازبکستان، ترکمنستان و هنگ کنگ همگروه است.

ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، رامین رضاییان، حسین کنعانی‌زادگان، میلاد محمدی، مهدی ترابی، سعید عزت اللهی، محمد محبی، سامان قدوس، مهدی طارمی، سردار آزمون

ازبکستان: اوتکیر یوسوپوف، خاجی‌اکبر علیجانف، فرخ سیفی‌اف، عطابک شوکوروف، عادل جان خامروبکوف، استون ارونوف، الدور شاهمرادف، عمر اشمرادف، جلال‌الدین ماشاریپوف، حسن الدین علی‌قل‌اف و رستم آشورماتوف

ایران در دقیقه ۱۴ توسط رامین رضاییان و روی اشتباه و توپ گیری ناقص یوسوپوف دروازه میزبان را باز کرد. اشتباه مدافع ازبکستان و توپ‌گیری خوب سامان قدوس، طارمی را بل دروازه بان تک به تک کرد و او توانست گل دوم ایران را بزند. سامان قدوس نیز دقایقی پس از پاسِ گلی که برای مهدی طارمی ارسال کرد، به‌دلیل مصدومیت از زمین بازی بیرون رفت و علی کریمی جانشین او در قلب خط هافبک تیم‌ملی شد. نیمه اول با همان ۲ گل به سود ایران به پایان رسید.

اشتباه علی کریمی و دیگر مدافعان ایران در دقیقه ۵۲ ارونوف گل اول را برای ازبکستان زد. در حالی که ازبکستان بازی را در اختیار داشت روی تعلل بازیکنان ایران سرگیوف دقیقه ۸۳ بازی را به تساوی کشاند. در نهایت بازی با تساوی ۲-۲ به پایان رسید. 

با این تساوی روند ۹ پیروزی پیاپی ایران با قلعه نویی به پایان رسید.

گل اول ایران به ازبکستان توسط رضاییان در دقیقه 14

گل دوم ایران به ازبکستان  مهدی طارمی در دقیقه ۳۸

گل اول ازبکستان توسط اورونوف در دقیقه 52

گل دوم ازبکستان توسط سرگیوف در دقیقه 83

 

از 9 گروه 2 تیم اول راهی دور بعد جام جهانی و جام ملت های آسیا می شوند. در مرحله سوم مقدماتی جام جهانی 18 تیم در 3 گروه 6 تیمی به رقابت با هم می پردازند که 2 تیم مستقیما راهی جام جهانی می شوند. تیم های سوم و چهارم هم در مرحله چهارم در 2 گروه 3 تیمی به مصاف هم می روند تا 2 صدرنشین نیز مسافر جام جهانی شوند. در مرحله پنجم نیز تیم های دوم مرحله چهارم در تک مسابقه به مصاف هم می روند و برنده آن برای برگزاری پلی آف به مصاف نماینده قاره دیگری می رود.

IMG_20231121_184533_406

تیم ملی فوتبال ایران رامین رضاییان

تیم ملی فوتبال ایران سردار آزمون

تیم ملی فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران

کاتانچ امیر قلعه نویی

تیم ملی فوتبال ایران ازبکستان سردار آزمون

امیر قلعه نویی

دیدگاه تان را بنویسید