احترام؟ کف دستمان مو ندارد بِکَنید!

سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ کنگ در حالی از بی احترامی فدراسیون فوتبال ایران صحبت کرده که به گمانش ما زمین خوب داشته ایم و به آنها نداده ایم!

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ تیم ملی فوتبال در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی به مصاف هنگ کنگ می رود. اندرسن سرمربی هنگ کنگی ها در نشست خبری با انتقاد از زمین چمنی که در اختیارش قرار گرفته بود، گفت: روز گذشته در زمینی تمرین کردیم که نتوانستیم فوتبال برگزار کنیم و این دور از احترام است. همانطور که گفتم 40 سال است در فوتبال حضور دارم و تا الان زمینی به بدی زمین تمرین روز گذشته در عمرم ندیده‌ بودم.

آقای اندرسن عزیز اول از همه به شما بگوییم که اگر فکر می کنید زمین خوبی داشته ایم و شیطنت کرده ایم که زمین بد را به شما بدهیم که فردا راحت ببریم تان، باید بگویم خیالتان تخت. فوتبال ایران به جایی رسیده که زمین مناسب تمرین برای خودش هم ندارد، چه برسد برای تمرین حریفش! در همین چمن نصفه نیمه ای که بهتان دادیم تمرین کنید و به رسم کاسب های قدیم بگویید: "خدا بدهد برکت!"

خلاصه بگوییم که بی احترامی و این حرف ها را بگذارید کنار. اتفاقا ما ایرانی ها مهمان نواز هستیم و هر چه داشته باشیم در طبق اخلاص گذاشته و سر سفره مهمان می گذاریم. اگر نتوانستیم زمین خوبی به شما بدهیم از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان. نداریم که بدهیم. می فهمید؟ نداریم. این کف دست اگر مو داشت بکنید!

البته میل خودتان است می توانید لاکچری بازی در بیاورید و غرغر کنید و حتی فردا باخت احتمالی تان را گردن همین زمین تمرین بد بیندازید اما اگر همین چمن را امروز روی چشم تان نگذارید، سفر بعدی شاید همین هم گیرتان نیاید ها! اگر دفعه بعد در زمین خاکی های جنوب تهران تمرین کردید و زانوی بازیکنان تان خراش برداشت نگویید که نگفتید!

هنگ کنگی های عزیز، از این شوخی ها که بگذریم، از حرف های تان شوکه شدیم. نه این که از قبل فکر کنیم زمین چمن هایی در حد موکت های اروپا داریم، نه! خودمان خوب می دانیم چه اوضاع بهم ریخته ای داریم، اما انصافا فکر می کردیم چمن مان نسبت به سطح اول فوتبال آسیا خراب است. دیگر فکرش را نمی کردیم که در حد زمین تمرین هنگ کنگ و سطح سوم و چهارم آسیا هم نیست.

به آنهایی که دنبال ستاره گرفتن فدراسیون هستند یادآور می شویم که زمین چمن های فوتبال پنج ستاره تان حتی به درد تیم درجه چندمی مثل هنگ کنگ هم نمی خورد. آنها این قدر باورشان نمی شود ما زمین خوبی نداریم که فکر می کنند بی احترامی کرده ایم و زمین خوب داشته ایم و به آنها نداده ایم! اگر رگ غیرت تان برای فوتبال این مرز و بوم بالا نمی زند، لااقل به خاطر انگ بی احترامی که به خودتان زده اند، کمی بهتان بر بخورد و کاری بکنید.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید