دست فروشی لباس و خداحافظی تلخ نفر اول روئینگ ایران+ عکس

کاپیتان تیم ملی روئینگ و دارنده 13 مدال قایقرانی در سن 24 سالگی از ورزش حرفه ای کناره گیری کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ امیرحسین محمودپور که مدتی است برای گذران زندگی به لباس فروشی روی آورده درباره تصمیمش برای خداحافظی گفت: بعد از بازی های آسیایی از تمام سال هایی که ورزش کردم کاملا ناامید شدم. در فاصله 4 -5 ماه مانده به مسابقات سهمیه المپیک که قطعا هم سهمیه می گرفتم، همین جا اعلام می کنم که از ورزش خداحافظی می کنم و دیگر در مسابقات بین المللی شرکت نمی کنم.

وی که بسیار ناراحت به نظر می رسید گفت: همین جا به شما می گویم که هیچ گاه سمت ورزش حرفه ای نروید. این را کسی به شما می گوید که 10 سال از زندگی اش را به شکل شبانه روزی برای ورزش گذاشت. آخر یک ورزشکار می شود یکی مثل من که باید در شهرم با وجود اداره گمرک و بندر هست باید کاسبی کنم و لباس بفروشم.

به گزارش جی پلاس؛ پس از مهاجرت بهمن نصیری به آذربایجان، امیرحسین محمودپور دارای بهترین رکوردهای رویینگ و امید اول مدال آوری در بازی های آسیایی بود، اما با اقدام چینی ها در تغییر اوزان، محمودپور نتوانست در دسته وزنی خودش رقابت کند و در رقابت با پاروزنان بسیار سنگین تر از خودش نتوانست به مدال بازی های آسیایی هانگژو دست پیدا کند.

امیرحسین محمودپور

پس از این اتفاق دارنده تنها مدال تاریخ قایقرانی در یونیورسیاد، فروشگاه آنلاین لباس فروشی به راه انداخته و خودش مدل لباس هایش است. او دیگر قصد ندارد به ورزش حرفه ای ادامه دهد. محمودپور 24 ساله متاهل و اهل بندرانزلی است و سابقه چندین مدال قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد. او که چند ماه پیش در یونیورسیاد اخیر در چین اولین و تنها مدال تاریخ ایران در روئینگ را به دست آورده بود، از دریافت پاداش یک سکه ای برای مدال نقره هم گلایه کرده بود اما حرف هایش به جایی نرسیده بود. او در صفحه اینستاگرامش پستی با این عنوان منتشر کرده است: من امیرحسین محمودپور کاپیتان تیم ملی روئینگ ایران از الان به بعد یک دست فروشم!

پیش از این بهمن نصیری، روئینگ سوار زنجانی ایران پس از ناامیدی از دریافت حمایت کافی و تامین معیشت، به آذربایجان مهاجرت کرده و در حال حاضر با پرچم این کشور در مسابقات اروپایی پارو می زند.

دیدگاه تان را بنویسید