مروری بر خاطره خوب قلعه نویی از سفر قبلی به اردن

تیم ملی فوتبال ایران در رقابت های فوتبال غرب آسیا در سال 2007 در خاک اردن موفق به کسب عنوان قهرمانی شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ روز گذشته و در جریان کنفرانس خبری امیر قلعه نویی پیش از بازی پنجشنبه شب ایران و اردن در قالب تورنمنت چهارجانبه ای که به میزبانی اردنی ها برگزار می شود، سرمربی تیم ملی ایران بیان داشت: این بار دوم است که به اردن سفر کردم. پیش از این به همراه تیم ملی در بازیهای غرب آسیا به میزبانی اردن شرکت کردم.

مروری بر تاریخچه فوتبال ایران نشان می دهد که تیم ملی فوتبال ایران در سال 2007 در بازی های غرب آسیا به میزبانی اردن شرکت کرده و مقصود قلعه نویی هم همین مسابقات است. با این حال نکته قابل توجه این رقابت ها این بود که ایران در این مسابقات با تیم دوم خود پا به مسابقات گذاشت. تیم «ب» در آن زمان با ابتکار خود قلعه نویی که در آن مقطع هم سرمربی تیم ملی بود تشکیل شد و هدایت آن بر عهده پرویز مظلومی بود. 

آن تیم در دور گروهی بازی های غرب آسیا با تیم های عراق و فلسطین همگروه بود و توانست به عنوان صدرنشین راهی مرحله نیمه نهایی شود. در نیمه نهایی بازی های غرب آسیا، ایران توانست با تک گل مهدی رجب زاده از سد اردن میزبان عبور کند و راهی فینال شود. تیم «ب» ایران در فینال هم مقابل عراق پیروز شد و توانست قهرمانی آن بازی ها را به دست آورد.

دیدگاه تان را بنویسید