جی پلاس؛

بررسی آمار خرید جدید استقلال؛ بلانکو در تهران شکوفا می شود؟

گوستاوو بلانکو شب گذشته به تیم استقلال پیوست.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ شب گذشته و با اعلام رسانه رسمی باشگاه استقلال، گوستاوو بلانکو مهاجم آرژانتینی که از سوی جواد نکونام به باشگاه استقلال معرفی شده بود، با قراردادی دو ساله به این تیم پیوست.

بلانکوی آرژانتینی سابقه بازی در تیم های متنوعی را در کارنامه خود دارد و سال ها در لالیگای اسپانیا بازی کرده است. حال به بهانه انتقال او به استقلال، مروری داشته ایم بر کارنامه حرفه بلانکوی 31 ساله در دوران بازیگری اش.

 

جهانگردی در ابتدای راه

بلانکو فوتبالش را از سال 2011 و در تیم آرسنال آرژانتین آغاز کرد. پس از آن و تا سال 2017، او حضور در تیم های مختلفی را تجربه کرد. او در زمستان 2014 به تیم آنژی روسیه پیوست که انتقالی بسیار ناموفق بود چرا که او بدون انجام حتی یک بازی، در پایان فصل آنژی را به مقصد وداد کازابلانکای مراکش ترک کرد. مراکش هم برای بلانکو چندان خوش یمن نبود تا او از آنجا راهی فوتبال سوئد و پس از آن اوکراین شود و بخت خود را در این دو کشور اروپایی امتحان کند.

 

از شاختار به اسپانیا، ترکیه و دوباره اسپانیا

بلانکو در سال 2017 با تیم سرشناس شاختار دونتسک اوکراین قرارداد امضا کرد و یک سال پس از حضور در این تیم، به صورت قرضی راهی مالاگا شد. او به همراه مالاگا در لیگ دسته دوم فوتبال اسپانیا 41 بازی انجام داد و 9 گل به ثمر رساند. پس از آن، بلانکو به نزدیکی های ایران آمد و سه سال در تیم آنتالیا اسپور ترکیه فوتبال بازی کرد. او در ترکیه، 25 بار لباس آنتالیا اسپور را پوشید و 4 گل برای این تیم به ثمر رساند. پس از تجربه نه چندان موفق در ترکیه، او یک بار دیگر راهی اسپانیا شد و در سال 2020 به تیم اویدو پیوست و پس از یک سال حضور در این تیم، راهی تیم شناخته شده ایبار شد و از سال 2021 تا 2023 را در این تیم دسته دومی فوتبال اسپانیا گذراند. او طی دو فصل حضور در ایبار، 67 بار برای این تیم بازی کرد 8 گل هم به ثمر رساند. 

 

فرصت شکوفایی در استقلال

آمار بلانکو در طی سال های فوتبال بازی کردنش، چنگ زیادی به دل نمی زند. او به عنوان یک مهاجم گل های زیادی برای تیم هایش به ثمر نرسانده اما حالا با حضور در استقلال نکونام، این فرصت را دارد تا خود را نشان دهد و جواب اعتماد سرمربی استقلال را بدهد. بلانکو بازیکنی است که توسط جواد نکونام برای حضور در استقلال انتخاب شده و باید دید این بازیکن چه عملکردی را از خود به جا خواهد گذاشت.

 

دیدگاه تان را بنویسید