عنایتی: اگر قرار است با همه قوا به هانگژو نرویم، بهتر است شرکت نکنیم!

سرمربی تیم ملی امید گفت: نمی‌توانیم بازیکنان را در اختیار داشته باشیم و چهل پنجاه درصد از پتانسیل خود را از دست دادیم و کاری نمی‌توان کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رضا عنایتی در نشست خبری امروز خود در کمیته ملی المپیک اظهار داشت: بازی‌های آسیایی هانگژو یک حساسیت را در جامعه فوتبال ایجاد کرده است. ما ابتدا به ازبکستان می‌رویم و سپس در بازی‌های آسیایی شرکت می‌کنیم. ما تیم را خیلی سریع جمع کردیم. شرایط فوتبال ما طوری هست که می‌توانیم کارهای سختی انجام بدهیم. پنج روز بعد از من در بازی‌های غرب آسیا در عراق شرکت کردیم که تورنمنت سختی هم بود. البته تا فینال هم رفتیم و فکر می‌کنم بازی‌های تدارکاتی خوبی برای ما شد، هر چند برخی دنبال بهانه بودند تا شرایط ما را سخت کنند.

وی تاکید کرد: جمع کردن بازیکنان از باشگاه‌ها کار سختی است، اما آنها همکاری کردند و به اردوی ترکیه رفتیم. در مجموع شرایط خوبی است. بعد از تورنمنت عراق خیلی بازیکنان در ترکیب تیم‌های خود قرار گرفتند. ما پیش از این زیرمجموعه تیم بزرگسالان بودیم و فکر می‌کنم در تیم امید بازیکنان باکیفیت زیادی داریم. قلعه‌نویی همکاری خوبی داشته و هر کمکی لازم بوده انجام داده و تا در نهایت بتوانیم از اعتبار فوتبال ایران در هانگژو دفاع کنیم.

عنایتی درباره در اختیار نگرفتن بازیکنان از تیم‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: هر انتخابی یکسری مخالف و موافق دارد. شرایط هانگژو شرایط خیلی بدی هم نیست، فقط چون این بازی‌ها فیفا دی نیست، نمی‌توانیم بازیکنان را در اختیار داشته باشیم و چهل پنجاه درصد از پتانسیل خود را از دست دادیم و کاری نمی‌توان کرد. به هر حال باشگاه‌ها به دنبال موفقیت خودشان هستند. دیروز جلسه خوبی داشتیم و قرار شد که هم از اعتبار فوتبال ایران در هانگژو دفاع شود و هم به باشگاه‌ها کمک شود. اگر قرار است با همه قوا شرکت نکنیم تا از اعتبار فوتبال ایران دفاع کنیم، بهتر است شرکت نکنیم.

وی درباره مصدومیت سامان فلاح گفت: او از بازیکنان تاثیرگذار ما است و امیدوارم اتفاق خاصی برایش رخ ندهد و او را در اختیار داشته باشیم.

عنایتی درباره چالش میان کمیته المپیک و فدراسیون فوتبال پیش از حضور او و شرایط همکاری این دو نهاد پس از انتخاب او و همچنین پیش‌بینی اش از نتیجه تیم امید گفت: من از زمانی که آمدم، شرایط بدی را ندیدم. روابط بسیار خوب بود و همه نگران فرصت از دست رفته بودند. هر چیزی که خواستیم در اختیارمان قرار گرفتند. خدا را شکر همه در یک جهت حرکت می‌کنند. من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم؛ لیگ قهرمانان آسیا چهل درصد قوای ما را گرفت، اما بازیکنان فعلی هم توانمند هستند و ما را امیدوار کرده‌اند به شرط آنکه همه این پتانسیل در اختیارمان قرار بگیرد.‌ اگر تعامل باشد، شرایط خوبی را می‌توانیم در هانگژو تجربه کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نگران نتایج تیم امید نیستید و در صورت عدم نتیجه‌گیری فشار بر روی مربی ایرانی زیاد نمی‌شود، گفت: نگران نیستم، چون این تیم با مربی خوب خارجی هم قبلاً نتیجه نگرفته است. ما سعی کردیم با ارتباطی که می‌گیریم ، به موفق برسیم. اصلا به موفق نشدن نگاه نمی‌کنم و به بچه‌ها گفته‌ام که می‌توانند جزئی از تاریخ شوند تا از طرف جامعه فوتبال یاد شوند. ما همین ظرفیت و توان خود را انجام می‌دهیم تا به موفقیت برسیم.

عنایتی درباره حضور نفرات بزرگسال در لیست اعزام به هانگژو و اظهار نظر اخیر جواد نکونام گفت: یک لیست پنجاه نفری قبل از حضور من وجود داشت که الان ارسلان مطهری و حسینی می‌توانند به ما اضافه شوند و نمی‌توانیم از نیازمند و قائدی و ترابی بهره ببریم. با نکونام جلسه داشتم و قرار شد جلسه دیگری هم باشد. قرار است سهیل مهدی با او تماس بگیرد. نگرانی نکونام درباره دربی است که این مشکل هم حل می‌شود.

وی درباره شناخت از  تیم‌های حریف تاکید کرد: من هر روز در مرکز تیم‌های ملی هستم و تا جایی که می‌توانستیم، فیلم بازی‌های حریفان را بدست آوردیم و نگاه کردیم. شناخت کامل نداریم، ولی شناخت کافی داریم تا غافلگیر نشویم.

سرمربی تیم امید درباره انتظار مسئولان از این تیم تصریح کرد: همه توقع طلا دارند، ولی این خواسته سختی است. ما از بانکوک به بعد طلا نگرفته‌ایم و پنجاه سال است که به المپیک نرفته‌ایم. همین ازبکستان که رقیب ما است، برنامه ریزی کاملی داشته، ولی ما مقطعی فکر می‌کنیم. در واقع باید برنامه بلند مدت داشته باشیم تا به نتیجه برسیم. می‌دانم انتظارات بالا است، اما همه شرایط ما را می‌دانند.

وی درباره حزباوی، صیادمنش و سلمانی و مشترک بودن آنها در لیست امید و بزرگسالان گفت: این سه عزیز با ما هستند و از آنها استفاده می‌کنیم.

عنایتی گفت: لیستی که برای هانگژو و تورنمنت ازبکستان می‌دهیم به هیچ وجه کم نخواهد شد و اگر تیمی بازیکنانش را ندهد، از تعداد نفرات کم خواهد شد. پس خواهش می‌کنم که باشگاه‌ها همکاری کنند. ضمن اینکه لیست تورنمنت ازبکستان با لیست هانگژو تفاوت دارد و فقط چند نفر مشترک هستند.

وی افزود: من بحث قراردادی با تیم ملی نداشته‌ام و همیشه اولویت آخر باید مسائل مالی باشد. من پیشنهاداتی با ده برابر قیمت قرارداد تیم امید داشتم ولی قبول نکردم.

دیدگاه تان را بنویسید