رحمتی: کوپال برای تیم‌های نکونام خوب سوت نمی زند!

مربی استقلال به انتقاد از وضعیت داوری در بازی های این تیم پرداخت و مدعی شد خطای پنالتی در دیدار مقابل سپاهان اشتباه بوده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، کیانوش رحمتی با انتقاد از اشتباهات کوپال ناظمی داور دیدار سپاهان و استقلال در هفته سوم لیگ برتر فوتبال به تسنیم گفت: گفته‌اند درباره داوری نباید صحبت شود. آیا این راه حل پیشرفت داوری ماست؟ دنیا به این نتیجه رسیده برای جلوگیری از اشتباهات باید از VAR کمک گرفت ولی ما می‌خواهیم با حرف نزدن، داوری‌مان پیشرفت کند. تجربه در فوتبال ایران نشان داده اگر زبان انتقاد بسته شود، نه تنها پیشرفتی حاصل نمی‌شود بلکه مشکلات بیشتری به وجود می‌آید.

وی افزود: آیا قبل از بازی حرف زدیم که آقای ناظمی چنین اشتباهاتی در دیدار با سپاهان کرد؟ هزار بار فیلم لحظه پنالتی را دیدیم. خطا روی ارسلان مطهری هزار درصد واضح‌تر از برخورد توپ با دست ایمان سلیمی و پنالتی بود. از هر زاویه هم دیدیم مشخص بود میلاد زکی‌پور مهاجم ما را هُل داده است. داور هم کاملاً به صحنه اشراف داشت. همه کارشناسان داوری گفتند او اشتباه کرده است. الان فدراسیون هم بگوید اشتباه کرده و او را محروم کند، به چه درد ما می‌خورد؟ آیا نتیجه بازی برمی‌گردد؟

مربی استقلال همچنین در مورد اخراج فرشاد احمدزاده تصریح کرد: احمدزاده باید زودتر اخراج می‌شد. او در نیمه اول مانع ضد حمله خطرناک ما شد و با دست لباس زبیر نیک‌نفس را کشید و خودش منتظر بود کارت زرد اول را بگیرد ولی در کمال تعجب ناظمی اخطار نداد. بازیکن سپاهان دقیقه 71 کارت زرد اول را گرفت که در واقع باید کارت زرد دوم را می‌گرفت و از زمین اخراج می‌شد، اما داور این کار را نکرد تا دقیقه 86 سرانجام او را اخراج کند. در اینجا 15 دقیقه تفاوت اخراج بود. می‌دانید ممکن بود چه اتفاقاتی در زمین بیفتد؟

رحمتی با اشاره به صحنه مشکوک در محوطه جریمه سپاهان گفت: دقیقه 83 ضربه‌ای که مهرداد محمدی زد با دست سیاوش یزدانی که باز بود برخورد داشت. نمی‌دانیم چرا آن صحنه را پنالتی نگرفت؟ آقای کوپال ناظمی همواره برای تیم‌هایی که آقای نکونام سرمربی آن بوده، خوب سوت نزده است. مثلاً در بازی فصل گذشته فولاد خوزستان و مس رفسنجان دقیقه 97 یک خطای اشتباه گرفت که بازی یک - یک مساوی شد یا در بازی معروف سپاهان و نساجی مازندران دقیقه 94 که خطا پنالتی باد را گرفت و باعث باخت ما شد! نمی‌گویم خدای ناکرده ایشان قصد و غرضی دارد. به هر حال اشتباه داوری به وجود می‌آید ولی ما ناراحتیم چرا این اشتباهات از شانس بد به ضرر ماست؟

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه اشتباهات ایشان باخت ما را رقم زد، در حالی که اگر VAR بود یا داور بهتری برای قضاوت انتخاب می‌شد، قطعاً استقلال برنده می‌شد. در دو هفته اول لیگ ببینید ما در قبال اشتباه داوران چطور سکوت کردیم و واکنشی نشان ندادیم. هم در بازی صنعت نفت و هم در دیدار ملوان، دو پنالتی ما گرفته نشد ولی آیا بیانیه‌ای دادیم؟ اظهارنظر تندی داشتیم؟ گفتیم ایرادی ندارد و هفته‌های اول است و داوران تحت فشار نباشند ولی ظاهراً کارمان اشتباه بود. اگر واکنش نشان می‌دادیم شاید الان این اتفاق برای‌مان نمی‌افتاد و سه امتیاز در جیب‌مان بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید