جی پلاس

کف مرتب کارلسن برای فیروزجا بعد از باخت به او+ ویدئو

پیروزی علیرضا فیروزجا مقابل کارلسن در رقابت های بولت قهرمانی جهان مرد شماره یک جهان را به تشویق او واداشت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ علیرضا فیروزجا در مرحله نیمه نهایی گروه برندگان رقابت های بولت قهرمانی جهان که به شکل اینترنتی برگزار می شود، به مصاف مگنوس کارلسن مرد شماره یک جهان رفت و در رقابتی تماشایی با نتیجه 14.5 بر 11.5 به پیروزی رسید و فینالیست شد.

فیروزجا در فینال به مصاف ناکامورا، شطرنج باز آمریکایی که مهارت ویژه ای در شطرنج سرعتی دارد خواهد رفت. در رقابت های بولت به هر بازیکن یک دقیقه زمان برای کل بازی داده می شود. دو شطرنج باز 45 دقیقه با هم دیدارهای متعدد یک دقیقه ای برگزار می کنند و در پایان فردی که پیروزی بیشتری به دست آورده باشد، به عنوان برنده شناخته می شود.

در آخرین دیدار که با پیروزی علیرضا همراه بود، او توانست حریفش را مات کند. کارلسن بعد از باخت برای علیرضا دست زد.

فیروزجا پس از این پیروزی روحیه بخش گفت: احساس فوق العاده ای دارم. با توجه به نمایشی که از مگنوس در روز گذشته دیده بودم، برای خودم شانس پیروزی بیشتری نسبت به او قائل بودم. کاملا اعتماد به نفس داشتم. سطحی که او دیروز بازی کرده بود، چندان بالا نبود و با خودم فکر کردم اگر امروز بهتر بازی نکند من احتمالا برنده خواهم بود. خوش شانس بودم که بهتر بازی نکرد!

فیروزجا اخیرا در مسابقات رپید و بلیتس سوپریونایتد هم که در زاگرب برگزار شده بود در سه بازی (یک رپید و دو بلیتس) به مصاف کارلسن رفته بود که دو بازی (یک رپید و یک بلیتس) را برده و یک بازی بلیتس را باخته بود

 

 • نه، به ، حجاب اجباری ارسالی در

  آفرین ، بر هموطن هر جا که هستی موفق باشید

 • چه فرقی داره من یا تو ارسالی در

  تا کسی پشت میز شطرنج برای مسابقه ننشسته باشد، حال و روز یک شطرنج باز آنهم از نوع حرفه ایش را نمی‌داند
  بهترین ها را برایت آرزومندم فیروزجا

 • شیث رحیمی ارسالی در

  احسنت بر علیرضا آفرین برتو پسر،،،خوش باشی و همواره پیروز

دیدگاه تان را بنویسید