پارادوومیدانی قهرمانی جهان؛ ایران چهاردهم شد

تیم پارادوومیدانی ایران در رده چهاردهم رقابت‌های قهرمانی جهان در پاریس قرار گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ دهمین دوره رقابت‌های پارادوومیدانی قهرمانی جهان شب گذشته و پس از 9 روز رقابت ورزشکاران در استادیوم شارلتی شهر پاریس به پایان رسید.

در این دوره از مسابقات هزار و 206 ورزشکار از 103 کشور حضور داشتند که هر دو عدد نسبت به دوره قبل با کاهش مواجه شده بودند، چرا که در مسابقات 2019 امارات هزار و 365 ورزشکار از 117 کشور با هم رقابت کردند.

کاروان ایران که در سال 2019 با 17 ورزشکار شرکت کرده بود، برای دهمین دوره در پاریس با 18 ورزشکار اعزام شد که حاصل تلاش آنها چهار مدال طلا، شش نقره، دو برنز و مجموع 12 مدال بود.

کسب این تعداد مدال باعث شد تا ایران در رده چهاردهم جدول توزیع مدال‌ها قرار بگیرد. تیم کشورمان در دوره قبلی با سه مدال طلا، چهار نقره، چهار برنز و مجموع 11 مدال در رده دوازدهم ایستاده بود که این مسئله نشان می‌دهد پارادوومیدانی‌کاران ایران با وجود کسب مدال بیشتر در مسابقات 2023 پاریس، با سقوطه دو پله‌ای نسبت به 2019 امارات مواجه شده‌اند.

در مسابقات پارادوومیدانی قهرمانی جهان 2023 در پاریس، تیم چین با 16 مدال طلا، 16 نقره و 13 برنز در رده نخست جدول توزیع مدال‌ها ایستاد، برزیل با 14 مدال طلا، 13 نقره و 20 برنز دوم شد و آمریکا با 10 مدال طلا، 14 نقره و 15 برنز به مقام سوم دست یافت. همچنین بریتانیا، اوکراین، سوئیس، تونس، ازبکستان، کلمبیا، لهستان، ایتالیا و تایلند (رتبه مشترک یازدهمی) و آلمان بالاتر از ایران قرار گرفتند و رتبه‌های چهارم تا سیزدهم را به خود اختصاص دادند.

نکته مهم در این مسابقات موضوع توزیع سهمیه‌های المپیک بود و ملی‌پوشان ایران نیز موفق به کسب 16 سهمیه شدند که قابل قبول به نظر می‌رسد، هر چند که در برخی مواد، ورزشکاران سایر کشورها عملکرد بسیار خوبی داشتند و رکوردهای خوبی به ثبت رساندند که این موضوع می‌تواند یک زنگ خطر در آستانه بازی‌های پاراآسیایی 2023 هانگژو و همچنین پارالمپیک 2024 پاریس باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید