آلبا هم از بارسا می رود

مدافع چپ پا و ملی پوش بارسلونا در پایان فصل از این تیم جدا می شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ پس از سرخیو بوسکتس، حالا یک کاپیتان دیگر نیز از بارسلونا جدا خواهد شد و طبق اعلام رسانه های اسپانیایی، دوران حضور جوردی آلبا در بارسا نیز به پایان رسید.

 آینده جوردی آلبا یکی از ابهامات هفته‌های اخیر باشگاه بارسلونا بود. مدافع چپ پا تنها یک سال دیگر قرارداد دارد و به او پیشنهاد تمدید ارائه نشده است. شایعات زیادی وجود داشت مبنی بر که او نیز قصد دارد مثل بوسکتس در پایان همین فصل از بارسا جدا شود و این شایعات امروز به حقیقت پیوست.

طبق اعلام مارکا و نیز رسانه های کاتالونیا، آلبا امروز به باشگاه بارسلونا اطلاع داده که در پایان فصل جدا خواهد شد. این در حالی است که او تا هفته گذشته اصرار داشت که به قراردادش پایبند بماند.

آلبا در فصل جاری و زیر نظر ژاوی جایگاه ثابتش در بارسا را از دست داد و الخاندرو بالده در بیشتر بازی های مهم دفاع چپ ثابت بارسلونا بود. آلبا در فصل جاری در 29 بازی به میدان رفت و در نهایت تصمیم به جدایی گرفت.

این دفاع چپ 34 ساله که محصول آکادمی لاماسیاست و مقطعی برای والنسیا نیز بازی کرده، از سال 2012 به بارسا برگشت و در یازده سال اخیر بازی هایی به یادماندنی برای این تیم انجام داد. به خصوص در دوران حضور مسی، همکاری های او با فوق ستاره آرژانتینی، منجر به گل های زیادی برای بارسا شد.

آلبا با پیراهن بارسا 6 لالیگا، یک لیگ قهرمانان، یک جام جهانی باشگاه ها، پنج کوپا دل ری، یک سوپرجام اروپا و چهار سوپرجام اسپانیا را فتح کرد ( 18 جام در مجموع). یکشنبه بعد برابر مایورکا آخرین بازی او و بوسکتس برای بارسا در نوکمپ خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید