جزئیات جدید از رسوایی بارساگیت/ پای 24 سال رشوه در میان است!

فوتبال لیکس مدارکی را منتشر کرده که ابعاد جدیدی از رسوایی بارساگیت را فاش می‌کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، فوتبال اسپانیا در چند روز اخیر تحت تاثیر رسوایی پرداخت مبالغی از سوی مدیران باشگاه بارسلونا به انریکز نگریرا، نایب رییس سابق کمیته داوران، قرار گرفته است. 

گفته شده بود که او در طی سال‌های اخیر مبالغی را از باشگاه بارسلونا دریافت کرده و این مبالغ تحت عنوان کمک برای ارائه آموزش و مشاوره‌های داوری پرداخت شده اما با توجه به جایگاه نگریرا در فوتبال اسپانیا و همچنین این واقعیت که قرارداد رسمی بین آنها وجود نداشته این موضوع عملا به یک رسوایی برای این باشگاه تبدیل شد. 

حالا فوتبال لیکس اعلام کرده که به همراه چند رسانه دیگر از جمله اینفولیبر و اشپیگل آلمان تحقیقاتی را درباره این پرونده انجام داده که ابعاد جدیدی از آن را مشخص می‌کند. 

بارسا به مدت 24 سال مبالغی را پرداخت کرده است. بعضی از آنها به دو شرکت با یک نام اما روش نگارش متفاوت پرداخت شده است. این اطلاعات همچنان نشان می‌دهد که پرداختی‌هایی به نام خاویر انریکز، پسر نگریرا، انجام شده است. 

علاوه بر این، چند پرداختی به یکی از مدیران بارسا که چند ماه قبل درگذشت انجام شده است. بر اساس اطلاعات به دست آمده، او تا 50 درصد کمیسیون از آنچه که به خاویر انریکز پرداخت می‌کرد برمی‌داشت. 

فوتبال لیکس مدعی شده که به فایل اکسلی که تمامی پرداختی‌ها از سال 2001 تا 2018 به تفکیک ماه و فصل انجام شده دسترسی پیدا کرده است. نگریرا بلافاصله پس از احداث شرکتش دو صورت حساب به مبلغ 135 هزار و 227 یورو و 163 هزار و 625 یورو برای بارسا ارسال کرده است. خوان گاسپارت در آن زمان رییس این باشگاه بود. 

لاپورتا پرداخت این مبالغ را متوقف کرد تا فصل 06-2005 که این پرداخت‌ها بار دیگر و این بار به شرکتی دیگر شروع شد. روزل و بارتومئو هم همچنان این روند را تا فصل 16-2015 ادامه دادند. 

در این مطلب همچنین از سوی فوتبال لیکس به این موضوع تاکید شده که نگریرا در فاصله سال‌های 2001 تا 2015 مبالغی را از بارسلونا دریافت کرده است. این مبلغ در سال 2014 از حدود 200 هزار یورو به 729 هزار یورو افزایش پیدا کرده است. 

دلایل رایج برای پرداخت این مبالغ چنین عناوینی مطرح شده است: توصیه فنی ویدئویی و بررسی دیدارهای تیم‌های اسپانیایی در رقابت‌های اروپایی. در واقع او 110 هزار و 569 یورو در ماه ژوئن سال 2015 صرفا به خاطر «بررسی دیدارها در رقابت‌های اروپایی» دریافت کرده است. 

به نظر می‌رسد که این رسوایی قرار نیست به این زودی برای بارسا به پایان برسد و شاید ارائه مدارک بیشتر تبعات سختی را برای این باشگاه به همراه داشته باشد.

دیدگاه تان را بنویسید