واکنش والیبالیست ایران به خبر مثبت شدن تست دوپینگ: خنده دار است!

والیبالیست جوان ایران به خبری که در خصوص مثبت شدن تست دوپینگش منتشر شده واکنش نشان داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، امیرحسین توخته، درمورد انتشار خبر دوپینگش به فارس گفت: دوپینگ؟ واقعاً نمی‌دانم چه بگویم. به نظرم طرح این موضوعات درمورد من آن هم در شرایطی که درگیر رقابت‌های لیگ هستم کمی خنده‌دار به نظر می‌رسد.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم برخی از دوستان به دلیل بی‌اطلاعی از اخبار چنین موضوعاتی را مطرح می‌کنند تا شاید خودشان را نشان دهند. موضوع اصلاً به گونه‌ای نیست که در رسانه‌ها منتشر شده است. واقعیت این است که حدود 2 ماه پیش این خبر به من داده شد و من هم بلافاصله مدارک و مستنداتم را به فداسیون پزشکی و ورزشی تحویل دادم.

ملی‌پوش تیم والیبال هزار آمل خاطرنشان کرد: در همان مقطع مسئولان فدراسیون با بررسی مدارک به من اعلام کردند که مشکلی وجود ندارد و می‌توانم با خیال راحت در خدمت تیم ملی و باشگاهی‌ام  باشم. برایم عجیب است که حالا چطور از محرومیت 6 ماهه تا 2 ساله من صحبت می‌کنند. مثبت شدن تستم ربطی به روزهای اخیر ندارد و حدود 2 ماه پیش این اتفاق رخ داده است. همان زمان هم اعتراض اولیه خودم را اعلام کردم و مدارکش را هم ارائه دادم. موضوع از این قرار است که به دلیل مشکل کلیوی که داشتم مجبور به استفاده از دارو بودم. این دارو زیر نظر پزشک متخصص مصرف شده و مسئولان فدراسیون پزشکی ورزشی هم این موضوع را تایید کردند.

ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو)،‌ اواسط بهمن ماه اعلام کرد دوپینگ 4 ورزشکار در رشته‌های والیبال، بسکتبال، کشتی مثبت شده است که امیرحسین توخته هم یکی از این نفرات بود. برخی‌ها مدعی شدند در صورتی که توخته بابت مصرف داروهای غیرمجاز مقصر شناخته شود حداکثر تا 2 سال از حضور در میادین  محروم خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید