مسی واقعا شماره یک است

اسکالونی، سرمربی تیم ملی آرژانتین، معتقد است که لیونل مسی بالاتر از دیه‌گو مارادونا بهترین بازیکن تاریخ است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، لیونل اسکالونی موفق شد تیم ملی آرژانتین را به دو رویای دیرینه مردم این کشور برساند و نامش را در تاریخ فوتبال کشورش جاودانه کند.  این تیم تحت هدایت اسکالونی توانست قهرمانی در کوپا آمه‌ریکا را به دست بیاورد و با پیروزی برابر فرانسه در دیدار فینال فاتح جام جهانی 2022 قطر نیز شد. 

او در گفتگو با مارکا درباره روزهای ابتدایی حضورش روی نیمکت آرژانتین اظهار داشت:« اولین کاری که پس از انتخابم به عنوان سرمربی کردم این بود که با مسی تماس تصویری گرفتم. او به ما گفت که اتفاق برایش بسیار جذاب بوده و ما هم به او گفتیم که منتظرش هستیم و باید برگردد و شرایط به این شکل پیش رفت. او به تیم ملی آمد و ما گروهی فوق العاده را تشکیل دادیم.»

اسکالونی درباره قهرمانی در جام جهانی 2022 گفت:« این جام جهانی واقعا شبیه فیلم و مسیری باورنکردنی بود. نکته کلیدی قهرمانی ما این بود که می‌دانستیم چه کار دشواری داریم اما از آن لذت بردیم. می‌دانستیم هر تیمی ممکن است جام را به دست بیاورد. پدر من قبلا سکته کرده و تنها می‌تواند یک دستش را تکان دهد. او پیش از جام جهانی ادای بالا بردن جام را درمی‌آورد. همیشه بسیار خوش‌بین بود و من مطمئن بودم که این اتفاق رخ خواهد داد.»

سرمربی آرژانتین درباره دیدار فینال برابر فرانسه اضافه کرد:« تا دقیقه 80 بازی برای ما عالی بود اما پس از آن شرایط فرق کرد. من تصاویری از این بازی در ذهنم داشتم. باعث تاسف بود که توانستیم با گلی که خوردیم بازی را در 90 دقیقه تمام کنیم. از نظر من این اتفاق غیرمنصفانه بود. صحبتی که در فینال داشتیم بسیار احساسی بود. من تحت تاثیر قرار گرفته بودم و نمی‌توانستم ادامه دهم. این تیم فوق العاده بود و خودم به عنوان بازیکن نمی‌توانستم در چنین تیمی بازی کنم.»

او درباره حواشی خوشحالی‌های جنجالی امیلیانو مارتینز اظهار داشت:«او رفتارهایی داشت که بسیاری از آن راضی نبودند اما دیبو پسر خوبی است. او بچه است و اگر هر کس او را ببیند باور نمی‌کند که چقدر انسان خوبی است. او شخصیتی دارد که باعث خوشحالی همه تیم می‌شود. این رفتارها شاید درست نبود اما او بچه است.»

این مربی آرژانتینی درباره اتفاقات بازی با هلند ادامه داد:«آنها پیش از شروع بازی سعی در ایجاد جنجال داشتند. فن خال حرف‌های بسیاری را مطرح کرده بود. بازی پر تنش بود اما غیرطبیعی نبود. وقتی کسی به شما حمله می‌کند باید پاسخ دهید. 

اسکالونی در پاسخ به سوالی درباره انتخاب بین مسی و مارادونا گفت:« اگر من بخواهم یک بازیکن را انتخاب کنم، آن یک نفر مسی است. من خاطرات بسیار خاص و خوبی با او دارم. او بهترین بازیکن تاریخ است. هرچند مارادونا هم عالی بود. تمرین دادن مسی دشوار نیست. او از نظر تکنیکی ایرادی ندارد اما گاهی باید نحوه پرس یا سبک حمله را برایش توضیح بدهم. او واقعا شماره یک است.»

او درباره این که آیا ممکن است روزی سرمربی تیم ملی اسپانیا شود هم صحبت کرد:«چرا که نه؟ اسپانیا چیزهای زیادی به من بخشیده و خانه دوم من است. آنها رفتار بسیار خوبی با من دارند و من احساس می‌کنم عضوی از این کشور هستم. هرچند آنها مربیان اسپانیایی بسیار خوبی دارند. دلافوئنته در کلاس‌های مربیگری به من درس داده و مرد بزرگی است.»

سرمربی آرژانتین همچنین در پاسخ به این سوال که اگر قرار بود یک بازیکن اسپانیایی را به تیمش اضافه کند چه کسی را انتخاب می‌کرد گفت:« اگر قرار بود فقط یک بازیکن را داشته باشم، انتخابم پدری بود. نمی‌دانم که آیا او می‌توانست در ترکیب اصلی قرار بگیرد یا نه اما او را برای تیمم برمی‌داشتم.»

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید