گزارش جی پلاس؛

فصل کابوس وار چلسی؛ آبی ها در باتلاق!

چلسی با وجود تغییر سرمربی و هزینه ۳۰۰ میلیون یورویی برای خرید بازیکن در این فصل نتایج ضعیفی کسب کرده و بازی های بدی به نمایش گذاشته است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، چلسی پس از یک دوران درخشان اکنون بدترین روزهای خود را سپری می کند. آبی های لندن یکشنبه در جام حذفی برابر منچسترسیتی تحقیر شدند و با چهار گل شکست خوردند تا از جام دیگری حذف شوند. تیم گراهام پاتر تنها چهار گل دریافت نکرد بلکه در همه زمینه ها خیلی ضعیف ظاهر شد و به شکلی بازی می کرد که انگار فقط سیتی در زمین حضور دارد. چلسی پیش از این از جام اتحادیه حذف شده بود و در لیگ برتر با سهمیه لیگ قهرمانان اروپا ۱۰ امتیاز فاصله دارد. 

به نظر می رسد پروژه پاتر با شکست روبرو شده است. سرمربی انگلیسی در ماه سپتامبر (شهریور) برایتون را ترک کرد تا در چلسی جانشین توماس توخل شود. تیم او در نخستین گام برابر سالزبورگ در لیگ قهرمانان به تساوی دست یافت اما توانست در ادامه پنج پیروزی پیاپی در رقابت های مختلف به دست آورد. سپس ضعف چلسی دوباره آشکار شد. این تیم در لیگ قهرمانان سالزبورگ و دینامو زاگرب را شکست داد و به یک هشتم نهایی صعود کرد اما در انگلیس تا پیش از جام جهانی ۲۰۲۲ حتی یک برد هم کسب نکرد. 

آبی های لندن در آن هفته ها از سیتی در جام اتحادیه شکست خوردند و از این رقابت ها کنار رفتند. در لیگ برتر تنها توانستند برابر منچستریونایتد امتیاز کسب کنند و مقابل برایتون، آرسنال و نیوکاسل مغلوب شدند. چلسی آخرین بازی اش را در سال ۲۰۲۲ پس از جام جهانی انجام داد و بورنموث را با دو گل شکست داد‌. با این حال سال نو میلادی را با تساوی برابر ناتینگهام فارست شروع کرد و دو شکست پیاپی را مقابل سیتی تجربه کرد. چلسی در سال ۲۰۲۳ هنوز موفق به کسب برد نشده است. 

چلسی

مدیران باشگاه به دلیل کسب نتایج ضعیف توخل را در نخستین هفته های فصل ۲۳-۲۰۲۲ برکنار کردند. سرمربی آلمانی در هفت بازی که روی نیمکت تیم لندنی حضور داشت سه پیروزی، دو شکست و یک تساوی را در لیگ برتر تجربه کرد و در نخستین بازی لیگ قهرمانان با یک گل مغلوب دینامو شد که به معنای پایان دورانش در چلسی بود. آمار نشان می دهد پاتر بهتر از توخل عمل نکرده است و شاید اگر باشگاه به سرمربی آلمانی اعتماد می کرد چلسی اکنون در وضعیت بهتری قرار داشت. 

یکی از نکات قابل توجه هزینه سنگینی بود که چلسی برای خرید بازیکن در پست های مختلف داشت. با جدایی کریستینسن و رودیگر به عنوان بازیکن آزاد آبی های لندن برای خرید فوفانا بیش از ۸۰ میلیون یورو پرداخت کردند. کوکوریا ۶۰ میلیون و کولیبالی ۴۰ میلیون هزینه برداشتند. همچنین در زمستان برای بادیاشیله ۴۰ میلیون پرداخت کردند. در مجموع برای تقویت خط دفاعی ۲۳۰ میلیون یورو خرج کردند که رقم قابل توجهی است. با وجود چنین هزینه ای چلسی تنها در شش بازی از ۲۵ بازی فصل توانست دروازه اش را بسته نگه دارد. 

چلسی

در خط حمله نیز خریدهای این تیم نتیجه ای نداد. رحیم استرلینگ که ۵۵ میلیون یورو هزینه برداشت شروع خوبی داشت اما در ادامه به شدت افت کرد. اوبامیانگ ۱۵ میلیون یورویی نیز مطابق انتظار عمل نکرده است.  چلسی با مهاجم دیگری به نام دیوید فوفونا قرارداد بست (۱۲ میلیون یورو). در مجموع آبی های لندن در فصل نقل و انتقالات تابستانی و زمستانی ۳۵۰ میلیون یورو خرج کردند. چلسی تنها خرج کرد بدون اینکه به انتخاب هایش توجه کند. فارغ از نتایج هر کسی که بازی های تیم لندنی را در این فصل تماشا کرده باشد متوجه شده است که خرید های جدید بیشتر موجب افت تیم شدند تا تقویتش. 

در حالی که هواداران خواهان بازگشت توخل هستند  باشگاه برنامه ای برای تغییر کادر فنی ندارد و می خواهد به پاتر فرصت بیشتری بدهد. بازی بعدی این تیم پنجشنبه برابر فولام خواهد بود و سپس به مصاف کریستال پالاس، لیورپول، فولام و وستهام خواهد رفت. اگر تیم پاتر باز هم در کسب پیروزی ناکام بماند و نتایج ضعیفی به دست آورد بعید به نظر می رسد مدیران باشگاه اجازه دهند او برای نخستین بازی تیم در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان (برابر دورتموند) روی نیمکت بنشیند.

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید