فان خال:

سخت است به بازیکن بگویم به جام جهانی نمی روی

سرمربی هلند از سختی اعلام خط خوردن نام بازیکنان حذف شده از لیست تیم ملی این کشور برای جام جهانی صحبت کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، لوئیس فان‌خال، سرمربی تیم ملی هلند، بعد از انتشار لیست نهایی بازیکنان دعوت شده به تیم ملی درباره انتخاب فهرست نارنجی‌پوشان توضیحاتی ارائه داد. روز جمعه با اعلام رسمی لوئی فان‌خال ۲۶ بازیکن تیم ملی هلند که در جام جهانی قطر حضور خواهند داشت مشخص شد.

فان‌خال که همزمان با معرفی این فهرست با رسانه‌ها صحبت می‌کرد گفت: «خیلی سخت است به بازیکنان بگویید که به تیم ملی دعوت نشده‌اند. من برای اینکه به خط‌خورده‌های هلند توضیح بدهم که چرا تصمیم گرفته‌ام آنها را از فهرست نهایی خط بزنم از فیس‌تایم استفاده کردم و یک ساعت و چهل و پنج دقیقه با آنها صحبت کردم.»

مربی باتجربه هلندی در ادامه گفت: «اصلاً کار ساده‌ای نبود، باور کنید. به خصوص با توجه به اینکه بعضی از آنها در انگلیس بودند و ما اختلاف زمانی یک ساعته داریم. با بازیکنانی که تماس گرفتم بعضی‌ها هنوز در رختخواب بودند و بعضی‌ها تازه بیدار شده بودند و گیج و خواب‌آلود به حرفهایم گوش می‌دادند.»

فان‌خال بعضی نامهای بزرگ را از فهرست تیم ملی هلند خط زده است. از جمله این ستاره‌های جامانده می‌توان به یسپر سیلسن و دونی فان‌دی‌بیک اشاره کرد. رایان خراونبرخ و سون بوتمن هم به تیم ملی راه نیافتند.

 

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید