نظر ژاوی درباره خداحافظی پیکه

سرمربی بارسلونا گفت: پیکه با توجه به شرایط خود تصمیم به خداحافظی از فوتبال گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در ادامه رقابت های لالیگای اسپانیا، تیم بارسلونا فردا (شنبه) ۱۴ آبان ۱۴۰۱ در خانه میزبان تیم آلمریا خواهد بود، اما اتفاقی که این بازی را تحت تاثیر خود قرار داده بحث خداحافظی جرارد پیکه است. مدافع بارسلونا فردا آخرین بازی خود با لباس بلوگرانا را انجام خواهد داد و برای همیشه از فوتبال خداحافظی می‌کند. اسطوره آبی اناری پوشان این خبر را روز گذشت با انتشار یک توئیت اطلاع رسانی کرد.

ژاوی در نشست خبری این بازی گفت: «روی کسب سه امتیاز بازی تمرکز کرده ایم و پیروزی بر آلمریا برای ایجاد فشار روی رئال مادرید بسیار مهم است، هرچند این بازی تحت تاثیر خداحافظی پیکه قرار گرفته است. پیکه مستحق هر تعریف و تمجیدی است و او خودش را وقف بارسلونا کرد. جرارد احساس می کرد که کمتر از گذشته برای بارسا مفید است و خودش را در رختکن مثل قبل با اهمیت نمی دید. برای من هم در فصل 15-2014 همین اتفاق رخ داد و تصمیم به جدایی گرفتم. معتقدم تصمیم پیکه قابل پیش بینی بود. اینکه جرارد قرارداد داشت و مبلغ هنگفتی را به باشگاه بخشید، حرکتی قابل تحسین از سوی او بود. او اسطوره بارسلوناست و امیدوارم هواداران فردا به بهترین شکل با او وداع کنند.»

ژاوی در مورد گفت‌وگو با پیکه در تابستان گفت: «به جرارد در تابستان گفتم که بازیکن ثابت نخواهد بود و روی مدافعانی دیگر برای ترکیب اصلی حساب می کنم. سخت‌ترین جلسه و گفت‌وگوی همه عمرم بود. برای جرارد احترام زیادی قائلم و حالا مشخص شده که برای او نیمکت نشینی قابل هضم نبود و تصمیم به بازنشستگی گرفت.»

جرارد پیکه

ژاوی در مورد تصمیم به نیمکت نشین کردن پیکه گفت: «مسئولیت بسیار بزرگی روی دوش من است و من صلاح تیم را می خواهم. برای من این تصمیم بسیار سخت بود چون سال ها با جرارد هم‌تیمی بودم ولی در نهایت باید برای تیم بهترین تصمیم را می گرفتم، هرچند برای او ناخوشایند بود. نمی دانم تصمیمم در مورد جرارد منصفانه بود یا خیر ولی من همیشه با او صادق بودم. جرارد الگویی برای تیم و همه کاپیتان ها بود.»

فیکس بودن پیکه در بازی فردا: «مشخص نیست. خواهیم دید.»

ژاوی در مورد اینکه بازنشستگی پیکه به موقع بود یا خیر گفت: «بسته به شرایط او تصمیم به خداحافظی از فوتبال گرفت. در هر صورت برایش بهترین ها را می خواهم. هر زمان در زمین بود همه توانش را گذاشت و در ادمه زندگی برای او آرزوی موفقیت می کنم.»

وبگردی

    دیدگاه تان را بنویسید