گفت وگوی جی پلاس

واکنش کارشناس کشتی به صحبت های علیرضا دبیر: برخی انگار در دنیای حرفه‌ای زندگی نکردند!

کارشناس کشتی ایران گفت: یک سری نظرات داده می‌شود که انگار در دنیای حرفه‌ای زندگی نکردند.

لینک کوتاه کپی شد

مراد محمدی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در خصوص عملکرد تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات قهرمانی جهان گفت: به نظرم علیرضا سرلک کشتی گیر وزن کم‌کنی است؛ زمانی که کشتی گیری وزن کم می‌کند کشتی اول خیلی مهم است اما او نتوانست دور اول خودش را در شرایط مسابقه قرار دهد و حریفش هم کشتی گیر بد بدنی بود و  سرلک نتیجه را واگذار کرد. رضا اطری در این یک سال خوب جا افتاد و ای کاش زودتر به یک وزن بالاتر می‌آمد. اطری فوق‌العاده بود اما در فینال به مدال نقره راضی شد و برای طلا نجنگید چون سال‌ها برای مدال تلاش کرده بود. رحمان عموزاد بی نظیر بود؛ اینکه  در فینال شش دقیقه تمام بجنگی و کشتی گیر آمریکایی را شکست بدهی واقعا هنر است.

او افزود: یونس امامی به نظر من عالی بود و اگر مدیریت می‌کرد نتیجه بهتری هم می‌گرفت. محمد نخودی تا قبل از فینال خیلی خوب بود اما در فینال متاسفانه روش مبارزه‌اش اشتباه و حریف خود را آزاد نگه داشته بود و دقیقا مانند حسن ‎یزدانی بدنش تحلیل رفت. اگر این دو کشتی گیر تاکتیک بهتری داشتند می‌توانستند موفق باشند. کامران قاسم پور واقعا بی نقص بود و انتظار هم می‌رفت این طور باشد؛ بدون اشتباه کشتی گرفت و حرفی برای گفتن نگذاشت. محمدیان نمی‌دانم چرا آنقدر شرایط روحی بدی داشت و انتظارم این بود شاداب باشد اما این بار با روحیه خیلی کم و اشتباهات زیاد ظاهر شد و به نظرم ضعیف ترین کشتی گیر بود. زارع خوب بود و می‌توانست بهتر از این هم باشد اما متاسفانه اعتماد به نفس زیاد باعث شد ثانیه‌های آخر کشتی را واگذار کند و به فینال نرسد.

محمدی با اشاره به عملکرد پژمان درستکار سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: عملکرد درستکار در مجموع بد نبود؛ کادر فنی در کل تلاش خود را کرد اما تیم آنالیز ما نتوانست کارایی خوبی داشته باشد تا بتواند تاکتیکی که برای بچه‌های ما مناسب است را اتخاذ کند.

او در مورد صحبت‌های علیرضا دبیر در خصوص کشتی گیران آمریکایی گفت: آمریکایی‌ها همیشه خوب بودند و برنامه ریزی خوبی هم دارند؛ یک سری نظرات داده می‌شود که انگار افراد در دنیای حرفه‌ای زندگی نکردند. آمریکا در رده سنی پایه و جوانان هم خوب کار کرد؛  شش نفر از قهرمانان جهان و المپیک کنار تیم بودند بنابراین آنالیزشان قطعا فرق می‌کند و این موضوع خیلی مهم است. جامعه کشتی انتظار داشت وقتی روسیه در مسابقات حضور ندارد قهرمان شویم اما آمریکا از ما فاصله گرفت و نشان داد برنامه ریزی بهتری داشته و باید شکست را قبول کنیم.

کشتی گیر اسبق تیم ملی ایران همچنین در خصوص صحبت‌های برخی کارشناسان مبنی بر اینکه ما دیگر به سبک ایرانی کشتی نمی‌گیریم گفت: هر کشتی گیری به سبک خودش کشتی می‌گیرد و بد است بگوییم حسن یزدانی با این همه مدال چون به سبک ایرانی کشتی نمی‌گیرد می‌بازد. زمان ما هم من به سبک خودم، علیرضا رضایی و محمد طلایی به سبک خودشان کشتی می‌گرفتند. این حرف‌ها اصلا منطقی نیست.

مراد محمدی در مورد المپیکی نبودن وزن کامران قاسم پور گفت: طبیعتا باید یک وزن پایین تر یا بالاتر بیاید و باید با کادر فنی جلسه بگذارند تا در این مورد تصمیم درستی گرفته شود.

او در پایان صحبت‌های خود گفت: حسن یزدانی برند و اقتدار کشتی ما است و مردم به خاطر او با کشتی آشتی کردند بنابراین حرمت این کشتی گیر باید حفظ شود. همان طور که وقتی می‌برد می‌گوییم ما  باعث شدیم یزدانی پیروز شد، الان هم باید گردن بگیریم و نباید عادت کنیم وقتی می‌بریم بگوییم ما بردیم و وقتی می‌بازیم بگوییم ورزشکار مقصر بوده است چون از زمانی که وارد اردو می‌شود تا زمان مسابقه در اختیار کادر فنی است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید