کشتی فرنگی قهرمانی جهان/ ساروی برنزی شد

فرنگی کار وزن 97 کیلورم ایران به نشان برنز قهرمانی جهان دست یافت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ در وزن 97 کیلوگرم محمد هادی ساروی، در دیدار رده بندی مقابل بشار از ترکیه به روی تشک رفت و با برتری 5-0 به برنز رسید. در وقت اول ساروی فعال تر بود و حریفش اخطار گرفت. در خاک ساروی بارنداز اجرا کرد و 3-0 پیش افتاد و اعتراض بی مورد ترک ها نتیجه را در وقت اول 4-0 کرد.

در وقت دوم ساروی حریفش را دو بار بیرون انداخت و به امتیاز ششم رسید. حریف ترک که دو طلای جهان در کارنامه داشت خسته شده بود یک امتیاز (با اخطار داور به ساروی) گرفت اما در نهایت این کشتی 6-1 شد تا برنز به فرنگی کار ایران برسد.

پیش از این کشتی علیرضا نجاتی در دیدار رده بنده وزن 63 کیلوگرم مقابل توئه از چین به روی تشک رفت و با نتیجه 3-1 شکست خورد تا از دست یابی به مدال جهانی بازبماند.

در وقت اول نجاتی اخطار و امتیاز گرفت و در خاک هم بارانداز شد تا 3 امتیاز از دست بدهد. در وقت دوم کشتی گیر چینی اخطار گرفت و کشتی 3-1 شد. توئه چینی از خاک بلند شد که مربیان ایرانی اعتراض کردند و بی نتیجه بود تا کشتی 4-1 شود.

وی در این رقابت ها کشتی گیرانی از ترکیه، آلمان و مولداوری را شکست داده اما در نیمه نهایی به کشتی گیر گرجستان باخته و به رده بندی رسیده بود.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید