ملی پوش سابق والیبال در گفت و گو با جی پلاس؛

شهرام محمودی: توقع داشتیم تیم ملی والیبال جزو هشت تیم برتر جهان باشد

ملی پوش سابق والیبال ایران گفت: تیم ملی در لیگ ملت‌ها آنقدر خوب کار کرد که انتظار می‌رفت در قهرمانی جهان حداقل جزو هشت تیم باشیم.

لینک کوتاه کپی شد

شهرام محمودی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در خصوص نتایج تیم ملی والیبال در رقابت‌های قهرمانی جهان گفت: در قهرمانی جهان تیم‌ها با تمام توان شرکت می‌کنند؛ در لیگ ملت‌ها برخی تیم‌ها می‌خواهند جوان گرایی کنند و برای کسب تجربه فرصت بازی به بازیکنان جوان بدهند اما در مسابقات جهانی و المپیک با تیم اصلی می‌آیند برای اینکه نتیجه خیلی مهم است. ایران تورنمنت را خیلی خوب شروع کرد ولی متاسفانه برای دور حذفی قرعه بدی نصیبمان شد؛ اگر می‌توانستیم با یک برنامه ریزی و بازی بهتر هلند را هم ببریم به قرعه بهتری می‌خوردیم و شانس صعودمان بیشتر می‌شد اما درهر صورت این اتفاق افتاد و ما به برزیل خوردیم.  بازی کردن مقابل این تیم خیلی سخت است. بچه‌ها در لیگ ملت‌ها آنقدر خوب کار کرده بودند که انتظار می‌رفت حداقل جزو هشت تیم باشیم اما به هرحال برزیل معمولا باج نمی‌دهد و آنالیز خیلی خوبی از تیم ما داشتند.

محمودی با اشاره به تغییرات صورت گرفته در بازیکنان تیم ملی گفت: این تغییر باید انجام می‌شد؛ ما در لیگ ملت‌ها نتایج خوبی گرفتیم و خوشحال کننده بود چون بازیکنان خوبی جایگزین شدند و باید آنقدر میدان ببینند که با تجربه شوند بنابراین در سال‌های آینده باید جدی تر و بیشتر کار کنیم تا برای مسابقات مهم آماده باشیم چون باید با تیم‌های دیگر که جوان گرایی کردند برابر باشیم و عملکرد بهتری داشته باشیم. بچه‌های ما پتانسیل خوبی دارند و امیدوارم امکانات مناسبی برایشان فراهم کنند تا بتوانند پیشرفت داشته باشند؛ واقعا با تلاش و کوشش زیاد کسب نتایج خوب امکان پذیر است.

ملی پوش سابق والیبال ایران در ادامه گفت: باید به سمتی برویم که آرام آرام از مربیان خودمان در تیم ملی استفاده کنیم به خاطر اینکه به آن سطح دانش فنی بالا رسیدند اما باید خودشان را به روز نگه دارند تا بتوانند به تیم ملی کمک کنند؛ بهروز عطایی هم از این قضیه مستثنی نیست و واقعا مربی خوبی است و چند سال هم مربی من بوده؛ باید از کادر فنی حمایت شود و این حرکتی که با مربیان داخلی شروع شده در رده‌های سنی هم ادامه دار باشد.

شهرام محمودی در پایان صحبت‌های خود تصریح کرد: من چند سالی است که از والیبال دور هستم و اطلاع دقیقی ندارم که درون این رشته و کمپ‌های تیم ملی چه اتفاقاتی رخ می‌دهد اما امیدوارم اتفاقات خوبی باشد و تمام جامعه والیبال کمک کنند تا شاهد نتایج خوبی باشیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید