بازتاب سرمربی گری کی روش در تیم ملی ایران در رسانه های جهان+عکس

بسیاری از رسانه های مطرح جهان مطالبی در خصوص بازگشت کارلوس کی روش به فوتبال ایران منتشر کردند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، با توجه به شرایط موجود باید کارلوس کی روش را سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 بدانیم چرا که دیگر شخص اسکوچیچ هم دست از تلاش برداشته و می داند شانسی برای ادامه همکاری با ایران حداقل در رده بزرگسالان را ندارد.

با این حال، بسیاری از رسانه‌های جهان به موضوع بازگشت کی‌روش به نیمکت تیم ملی ایران واکنش نشان داده‌اند که مرور آن خالی از لطف نیست:

روزنامه معروف اکیپ فرانسه با تیتر "کارلوس کی روش، سرمربی سابق رئال مادرید، به عنوان سرمربی ایران بازگشت"، نوشت: کارلوس کی روش سرمربی سابق تیم ملی مصر با امضای قراردادی دوباره سرمربی ایران در جام جهانی قطر (20 نوامبر تا 18 دسامبر) شد.

* تحت هدایت سرمربی سابق رئال مادرید، ایران بهترین عملکرد خود را در روسیه داشت و مراکش را شکست داد (1-0) و مقابل پرتغال به تساوی یک بر یک رسید که باعث شد او برای اولین بار در پنج بازی جام جهانی چهار امتیاز کسب کند و به سختی از راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی بازماند.

روماین مولینا خبرنگار گاردین، بی بی سی، سی ان ان و نیویورک تایمز در توییتر خود نوشت: پس از  برگزاری انتخابات و انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون، کارلوس کی روش به سرمربیگری ایران برای جام جهانی بازگشت.

روزنامه سان انگلیس در خبری نوشت: کارلوس کی روش سرمربی سابق منچستریونایتد، برای دیدار با انگلیس در جام جهانی، به عنوان سرمربی تیم ملی ایران بازخواهد گشت.

و در حالی که 75 روز تا شروع مسابقات باقی مانده است، کی روش 69 ساله قرار است دوباره به عنوان رئیس انتخاب شود.

* سرمربی سابق رئال مادرید ایران را به جام جهانی 2014 و 2018 برد.

* او جانشین دراگان اسکوچیچ می شود که در دوره ای نابسامان در فدراسیون فوتبال ایران اخراج و دوباره به خدمت گرفته شد.

* اسکوچیچ پس از هدایت ایران در مراحل مقدماتی، در ماه ژوئیه اخراج شد اما شش روز بعد دوباره به کار خود بازگشت.

الجزیره مصر نیز در خبری نوشت:  کارلوس کی‌روش سرمربی سابق فراعنه برای هدایت تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی قطر 2022، قرارداد امضا کرد.

خبرگزاری tribun news اندونزی نوشت: در فاصله 76 روز مانده به جام جهانی 2022 قطر، ایران کارلوس کی روش را به عنوان سرمربی منصوب کرد.

* دراگان اسکوچیچ در جولای 2022 برکنار شد.

* اما بالاخره یک هفته بعد دوباره به عنوان سرمربی منصوب شد.

* حالا اسکوچیچ باید جای خود را به کارلوس کی روش بدهد.

خبرگزاری معتبر رویترز از نهایی شدن بازگشت سرمربی پرتغالی خبر داد و نوشت: کی روش برای هدایت ایران در جام جهانی قرارداد امضا کرد.

خبرنگار بی بی سی و عضو سابق فیفا در توئیتر خود نوشت که فراعنه مصر به جام جهانی قطر نمی روند اما سرمربی سابق آنها یعنی کارلوس کی روش قطعا در جام جهانی حضور خواهد داشت زیرا او با هدایت تیم ملی ایران به قطر می رود.

رسانه کورة پلاس مصر از بازگشت کی روش به نیمکت ایران خبر داد.

بخش ورزشی سایت یاهو خبر داد: کارلوس کی روش به ایران بازگشته و هدایت این تیم در جام جهانی قطر را بر عهده دارد. در فاصله 75 روز تا شروع جام جهانی، کارلوس کی روش سرمربی پرتغالی برای دومین بار، به تمرینات تیم ملی ایران بازگشت و جایگزین دراگان اسکوچیچ کروات خواهد شد.

روزنامه فرانسوی زبان Le Quotidien Jurassien چاپ سوئیس نیز نوشت که کی روش به زودی به تیم ملی ایران بازمیگردد.

رسانه یو اس تودی آمریکا نیز نوشت: کارلوس کی روش کمتر از 3 ماه تا آغاز جام جهانی به نیمکت ایران بازمیگردد. سرمربی سابق رئال مادرید، در جام جهانی 2014 و 2018 هدایت ایران را برعهده داشت. طبق اخبار روز دوشنبه رسانه های تهران، کی روش می تواند تا پایان هفته جانشین دراگان اسکوچیچ شود.

فیگارو یکی از قدیمی‌ترین و سرشناس‌ترین روزنامه‌های صبح فرانسوی زبان نیز درباره بازگشت کی روش نوشت:  فدراسیون فوتبال (ایران) تا پایان هفته، انتصاب کارلوس کی روش را به عنوان سرمربی تیم ملی اعلام خواهد کرد. آقای کی روش باید جایگزین دراگان اسکوچیچ کروات شود که در ابتدای فوریه سال قبل در راس کادرفنی قرار گرفت.

وب سایت شبکه فرانسوی زبان lemanbleu نیز در این باره نوشت: کارلوس کی روش به زودی به راس نیمکت تیم ملی ایران بازمی گردد. رسانه های نزدیک به مقامات اعلام کردند، با نزدیک شدن به جام جهانی 2022 قطر، کارلوس کی روش پرتغالی باید به سمت سرمربیگری ایران که 8 سال هدایت آن را برعهده داشت، بازگردد.

روزنامه اوجوگو پرتغال نیز درباره بازگشت کی روش نوشت: مطبوعات ایران گفتند که سرمربی پرتغالی بار دیگر سمت مربیگری را برعهده خواهد گرفت.

روزنامه معروف واشنگتن پست آمریکا نیز با تیتر "کی روش ممکن است قبل از جام جهانی به ایران بازگردد" نوشت: کارلوس کی روش ممکن است برای بازگشتی چشمگیر آماده شود تا هدایت تیم ملی ایران را برعهده بگیرد، آن هم کمتر از سه ماه قبل از آغاز بازی های جام جهانی در گروه B با آمریکا، انگلیس و ولز.

* کی روش می‌تواند تا پایان هفته جانشین دراگان اسکوچیچ شود.

* اسکوچیچ از اوایل سال 2020 سرمربی بوده است، اما از زمانی که مهدی تاج مجدداً به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران انتخاب شد، آینده سرمربی کروات در هاله ای از ابهام قرار گرفت.

* تاج قبلا با کی روش همکاری داشته است.

وب سایت ایندیپندنت آنلاین آفریقای جنوبی نوشت: کارلوس کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران بازگشته است. کی روش 69 ساله قرار است جایگزین دراگان اسکوچیچ کروات شود که در ژوئیه اخراج شد و کمتر از یک هفته بعد بازگردانده شد.

الکاس قطر یکی از اولین رسانه های غیر فارسی زبان بود که شب گذشته از حضور کی روش روی نیمکت تیم ملی خبر داد.

روزنامه الرایة نیز در شماره امروز خود از حضور کی روش روی نیمکت تیم ملی خبر داد.

دیدگاه تان را بنویسید