دبل جهانبخش در دیدار دوستانه فاینورد

علیرضا جهانبخش، ملی‌پوش ایرانی فاینورد با زدن دو گل زیبا، نوید بازگشت به روزهای خوب و اوج آمادگی را داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، علیرضا جهانبخش در آغاز دومین سال حضورش در فاینورد روتردام انتظار داشت به ترکیب این تیم برسد و شرایط بهتری نسبت به فصل گذشته تجربه کند، اما او در نخستین مسابقه فصل جدید لیگ اردیویسه هلند و بازی مقابل ویتسه جزو نفرات ذخیره بود و به‌عنوان یار جانشین به کار گرفته شد.

کاپیتان تیم ملی ایران که فصل گذشته چهار گل با پیراهن فاینورد در لیگ اردیویسه به ثمر رساند و سه پاس گل داد، پس از حضور ۲۰ دقیقه‌ای در اولین بازی فصل مقابل ویتسه، در یک مسابقه دوستانه فرصت بیشتری برای نمایش توانایی‌های خود پیدا کرد و توانست عملکرد درخشانی داشته باشد.

جهانبخش در دیدار تدارکاتی روز گذشته فاینورد مقابل تیم دسته دومی دوردِرِخت که در ورزشگاه د کویپ روتردام برگزار شد، به پیروزی پُر گل ۵ بر صفر رسید که ستاره ایرانی این تیم، مرد اول این مسابقه بود و بیشترین گل را زد.

گل اول فاینورد در این مسابقه دوستانه هم در شرایطی به ثمر رسید که علیرضا جهانبخش با حضور به موقع در محوطه جریمه حریف و توپ‌گیری، پاس گل داد

فاینورد در دقیقه ۳۵ این دیدار تدارکاتی یک ضربه پنالتی به دست آورد که علیرضا جهانبخش به‌عنوان پنالتی‌زن تیمش پشت توپ ایستاد و علی‌رغم اینکه گلر ‌ "دوردِرِخت" با شیرجه به سمت راست جهت ضربه را درست تشخیص داده بود، توپ را با شوت پرقدرت به کنج دروازه فرستاد تا گل دوم تیمش را به این شکل بزند.

سه دقیقه پس از آن هم اعلام یک ضربه آزاد به سود فاینورد که فاصله‌ای بیش از ۲۰ متر تا دروازه دوردِرِخت داشت، شرایطی به وجود آورد تا جهانبخش پس از زدن ضربات ایستگاهی در تمرینات، در یک مسابقه تدارکاتی نیز شانس خود را امتحان کند که شوت او به زیبایی تبدیل به گل شد.

جهانبخش پس از دورخیز اولیه در زمان ضربه ایستگاهی، توپ را از روی دیوار دفاعی بازیکنان دوردِرِخت عبور داد و به کنج دروازه این تیم که محل پنالتی بود، فرستاد تا گل سوم تیمش را به زیباترین شکل ممکن بزند و حاضرین در ورزشگاه دکویپ را به وجد بیاورد.

این ستاره ایرانی که پنج فصل قبل شرایط فوق‌العاده‌ای در آلکمار داشت و آقای گل لیگ اردیویسه شده بود، حالا امیدوار است در یک تیم هلندی دیگر نیز شانس بازی بیشتری به دست بیاورد تا خودنمایی کند و دوباره در کورس رقابت برای آقای گلی و بهترین پاسوری لیگ هلند قرار بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید