رییس کمیسیون اصل ۹۰ انتخابات فدراسیون فوتبال را تهدید کرد

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اعلام کرد در صورتی که مقصران پرونده ویلموتس برای انتخابات فدراسیون فوتبال تایید صلاحیت شوند، ابطال را در دستور کار قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی سلام صبح بخیر درباره انتخابات فدراسیون فوتبال و وضعیت تایید صلاحیت‌ها با توجه به مشکلاتی که در قرارداد ویلموتس ایجاد شده است، اظهار داشت: در همان زمانی که موضوع ویلموتس پیش آمد ما پرونده تشکیل دادیم و گزارشات دقیقی تنظیم کردیم. وزیر وقت در آن زمان به همراه رؤسای فدراسیون و اعضای هیئت رئیسه وقت در جلسه‌ای در کمیسیون حضور پیدا کردند. آنها این مساله را به ما اعلام کردند که اگر شما ورود کنید، این به معنای دخالت حاکمیت و دولت در فوتبال است و پرونده مسیرش عوض می‌شود و جریمه به ما تعلق می‌گیرد. در آن جلسه قول دادند که تلاش خواهند کرد تا تبرئه شویم و هیچ جریمه‌ای به این موضوع نباشد، به شرط اینکه دستگاه‌های نظارتی سکوت کنند ولی این حیله بود که در این مساله انجام شد و نتیجه آن رای قطعی و ضرر و زیان هنگفت بود.

وی اشاره کرد: چیزی که مسلم است، باید کار قضایی انجام دهم و با ادله صحبت کنیم. اینکه افراد در نوع قرارداد دخالت داشته‌اند و اینکه فردی مسئولیتی در میراث فرهنگی داشته و به وزارت ورزش آمده است و اینکه تبانی بوده است یا خیر، مسیرش را طی می‌کند. چیزی که مسلم است، سو مدیریت است که در این مساله اتفاق افتاده است و همینکه مسیر پیگیری‌های دستگاه‌های نظارتی را با این حیله منحرف کردند، دلالت بر این دارد که این افراد شایستگی در این موضوع ندارند. کسی که می‌خواهد مسئولیت بپذیرد باید احراز صلاحیت شود، کسی که پرونده مفتوح دارد احراز صلاحیت نمی‌شود. ممکن است متهم نباشد ولی احراز صلاحیت هنوز نشده است. پرونده‌ای دیگر هم در ارتباط با موضوعات دیگر وجود دارد . این خطای بزرگی است کسی که در این مسیر حضور دارد، اجازه داده شود در انتخابات شرکت کند. ما ورود پیدا می‌کنیم و حتما اگر چنین اقدامی انجام شود، در مسیر ابطال آن جلو خواهیم رفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید