استیلی: اسکوچیچ برنامه ای برای شام و صبحانه نداشت/ زیر پایش را جارو نکردم!

حمید استیلی درباره مشکلات انضباطی در اردوی تیم ملی در قطر می گوید که اسکوچیچ هیچ برنامه ای برای شام، خواب و صبحانه نداده بود و طبیعی است که بازیکنان در این شرایط تا دیر وقت بیدار می مانند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، حمید استیلی، مدیر تیم ملی فوتبال درباره اتهاماتی که مبنی بر مشکلات مدیریتی در تیم ملی به او زده می شود، گفت که اسکوچیچ هیچ برنامه ای برای زمان شام، خواب و صبحانه تیم ملی نداده بود و طبیعی است در این شرایط بازیکنان تا دیر وقت بیدار باشند. 

خبر ورزشی نوشت: استیلی درباره حواشی اردوی قطر و اینکه برخی بازیکنان تا ساعت 4-3 صبح بیدار بودند، گفته است:" آقای اسکوچیچ بنا به هر دلیلی که خودشان می‌دانند برنامه‌ای برای شب و ساعت خواب بازیکنان تدوین نکرده بودند. قبلاً در در اردوهای تیم ملی شاهد بودیم که سرمربیان تعیین می‌کردند. برای مثال از ساعت 21 تا 23 وقت صرف شام و فرصت نشستن در داخل لابی، ساعت 23 همه باید داخل اتاق‌هایشان باشند و ساعت 24 باید چراغ اتاق‌ها خاموش شود ولی در اردوی قطر، آقای اسکوچیچ اصلاً در این رابطه هیچ برنامه‌ای ارائه نکرد. به طوری که بازیکنان از ساعت ۹ شب به بعد عملاً ملزم نبودند که در ساعات معینی کارهای خاصی نظیر حضور در اتاق یا خاموشی را انجام بدهند."

استیلی در ادامه صحبتهایش، ماجرای اختیاری‌بودن حضور بازیکنان برای صرف صبحانه را هم تایید کرده است: "صبحانه اختیاری شده بود و تیم صبح‌ها تمرین نداشت. وقتی صبحانه که وعده غذایی مهمی‌تلقی می‌شود، اختیاری باشد و بازیکنان هم صبح‌ها تمرین نداشته باشند طبیعی است که شب دیر بخوابند و تا اوایل صبح بیدار بمانند چون برنامه شبانه هم برای آنها تعریف نشده بود و بعد از شام هیچ اجباری برای اینکه سر ساعت معینی چراغ‌های اتاق خود را خاموش کنند نداشتند. آقای اسکوچیچ صبح تمرین نگذاشته بود و صبحانه هم آزاد بود و چنین شرایطی طبیعی بود که بازیکنان شب بیدار بمانند."

استیلی در پاسخ به این سوال که چرا او به عنوان مدیر تیم، تلاشی برای بهبود این وضعیت نکرد، چنین توضیحی داده است:" تیم ملی سرمربی دارد و اگر من چنین کاری انجام میدادم سوء تفاهم پیش می‌آمد که می‌خواهم در کار او دخالت کنم به همین خاطر وارد نشدم تا خود آقای اسکوچیچ در این رابطه با من صحبت کند ولی در خلال اردوی قطر اصلاً پیرامون این موارد با من حرفی نزد. نکته مهم دیگر اینکه در تیم ملی چند دستیار هم کنار سرمربی قرار دارند .من به خوبی یادم هست وقتی بازیکن تیم ملی بودم یکی از وظایف دستیاران سرمربیان محترم تیم ملی این بود که هر شب چک می‌کردند و بازیکنان داخل اتاق‌هایشان هستند و سر ساعت استراحت می‌کنند یا خیر. این مسئله ای بود که کاملاً باید جدی گرفته می‌شد."

بخش آخر صحبتهای استیلی، به نوعی مهمترین قسمت حرفهای اوست و او در برابر این اتهام که قصد خالی کردن پشت سرمربی تیم ملی را داشته، از خودش دفاع کرده است:" خود خدا آن بالا شاهد است که من به هیچ عنوان زیر پای اسکوچیچ را جارو نکردم. آقای اسکوچیچ می‌تواند شهادت بدهد برای اینکه کوچکترین شائبه ایجاد نشود وقتی جلسات فنی تشکیل می‌شد من داخل آن نمی‌رفتم و می‌گفتم بهتر است سرمربی با دستیاران و بازیکنانش راحت باشد. من برای تیم ملی هیچ وقت کیسه ندوخته‌ام."

دیدگاه تان را بنویسید