ادامه دستگیری اخلالگران بازی تراکتور و پرسپولیس

دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان‌شرقی از ادامه دستگیری متخلفین دیدار تراکتور – پرسپولیس خبر داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در بخشی از بررسی اتفاقات بازی تراکتور و پرسپولیس، محبوب علیلو‌، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مرکز آذربایجان‌شرقی روی خط برنامه فوتبال برتر آمد. او در مورد اقدامات انجام شده تا این لحظه گفت: بعد از وقوع ماجرا دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان وارد موضوع شد و نسبت به پیگیری قضیه از ابعاد مختلف به‌ویژه در مورد مسائل قضایی و قسمتی که جرم محسوب شده پرونده‌ای تشکیل و شروع به انجام تحقیقاتی نمود.

علیلو از دستگیری نفرات دیگری که به این پرونده مربوط هستند اشاره کرده و ادامه داد: در حال حاضر تحقیقات در حال انجام است و در ارتباط با این موضوع افرادی را دستگیر کرده‌ایم. شناسایی و دستگیری تعدادی دیگر از افرادی دیگری که به‌نوعی محرک یا عامل درگیری بودند صادر شده است. انشالله با دقت، حساسیت و رعایت عدالت و انصاف موضوع را پیگیری و بر مبنای واقعیت قضاوت خواهیم کرد.

او افزود: نباید یک‌طرفه قضاوت کنیم. برای قضاوت عادلانه در ارتباط موضوعی که رخ داد باید همه ابعاد را در نظر بگیریم. نباید به خودمان اجازه دهیم که به‌راحتی زحمات مسئولین امنیتی، انتظامی و نظامی را زیرسوال ببریم. اگر ابعاد موضوع به‌طور همه‌جانبه بررسی شود واقعیت بالاخره مشخص می‌شود. باید تدبیری در سطح کشور اتخاذ کنیم، که چنین رفتارهایی در هر جایی که آبروی کشور مطرح است؛ رخ ندهد.

علیلو در پاسخ به این سوال که تا کنون به چه جرم‌ها و رای‌هایی رسیده‌اید؛ گفت: خودتان اشاره کردید مردم استان آذربایجان شرقی، مردمانی نجیب، شریف و مهمان نواز هستند. هواداران تراکتور، آزمون خود را در بازی‌های داخلی و خارجی نشان داده‌اند. مستحضرید که در همه بازی‌ها معمولا یک عده تماشاگرنماهایی هستند که به هیچ ضوابطی پایبند نیستند. هیچ تیمی از این قاعده مستثنی نیست. قبل از اینکه به نتیجه مشخصی برسیم نمی‌خواهیم تصمیمی بگیریم. ابتدا موضوع را با دقت و حساسیت بررسی کرده و نتایج را به استحضار مردم عزیز ایران می‌رسانیم. این انتظار را داریم که کمیته انضباطی با در نظر گرفتن مستندانی که از سوی هر دو طرف ارائه می‌شود، تصمیمی عادلانه اتخاذ کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید