واکنش صالحی‌امیری به حواشی فوتبال: عقلانی عمل کنید!

رئیس کمیته ملی المپیک ایران نسبت به حواشی فدراسیون فوتبال و تیم ملی واکنش نشان داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، سید رضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک ایران که همیشه سعی داشته از حواشی فوتبال دور باشد، در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد که امیدوار است تصمیماتی که برای فدراسیون و در استانه جام جهانی 2022 قطر تیم ملی گرفته می‌شود با عقلانیت باشد و همه جوانب کار توسط افراد صلاحیت دار سنجیده شود.

سید رضا صالحی امیری درباره عزل موقت شهاب عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال و مجمع 10 خرداد اظهار داشت: سوال سختی است. از روز اول بنا بر توصیه مشاوران و مدیرانمان تصمیم گرفتیم وارد فوتبال نشویم، اما آرزو می‌کنم عقلانیت در تصمیم‌گیری حاکم شود و مداخلات بیرون از جامعه فوتبال قطع شود.  مجمع فدراسیون تنها مرجع صلاحیت‌دار برای تعیین تکلیف فوتبال است. این موضوع ممکن نیست مگر اینکه به عقلانیت و منافع ملی فکر کنیم.

وی افزود: ما در آستانه اعزام به قطر هستیم. فدراسیون فوتبال امروز بیشترین آرامش و ثبات مدیریتی را نیاز دارد. به همین دلیل به عنوان عضو کوچکی از خانواده ورزش تقاضا دارم مجمع براساس اساسنامه مصوب فیفا که مصوب داخل هم هست، در اولین فرصت تشکیل شود و همگان تسلیم تصمیم مجمع شوند. هیچکس مداخله از بیرون را در فوتبال نخواهد پذیرفت.

رئیس کمیته ملی المپیک در گفت و گو با برنامه ورزشگاه اضافه کرد: اعضای مجمع و مدیران فدراسیون فوتبال، انسان‌های شریفی هستند. قهرمانان فوتبال و سرمایه‌های ملی ما هستند. مردم با فوتبال نشاط و شادی را به خانه‌ها می‌برند و به همین دلیل فوتبال باید در وضعیت آرام و باثباتی باشد. لازمه این موضوع هم این است همه حواشی را کنار بگذارند، مداخلات بیرونی قطع و عقلانیت در چارچوب منافع ملی حاکم شود تا مجمع تصمیم بگیرد و همه تسلیم تصمیم مجمع باشند.

 

دیدگاه تان را بنویسید