جی پلاس

واکنش ملی‌پوش سابق به مهاجرت دو بانوی وزنه برداری

ملی پوش سابق وزنه برداری ایران درباره حواشی اخیر گفت: جمالی و جهانفکریان اولین و آخرین نفر نیستند واگر وضعیت وزنه برداری تغییر نکند ورزشکاران پیشنهاد خوبی داشته باشند همین الان ایران را ترک می‌کنند.

لینک کوتاه کپی شد

محمدرضا براری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، در خصوص اتفاقات اخیر و احتمال پناهندگی یکتا جمالی بعد از کسب مدال نقره جهان گفت: وقتی آینده ورزشکار برای ما مهم نباشد و او را به خودش رها کنیم همین می‌شود. یکتا جمالی یکی از مفاخر وزنه برداری زنان ما بود. فدراسیون وزنه برداری باید از قبل این پیش بینی‌ها را می‌کرد کسی که قهرمان است کشورهای همسایه و کشورهای که دشمن ما هستند آن ها را جذب می‌کنند.  فدراسیون درگیر حواشی خود بود و کلا ورزشکاران را چه در بخش آقایان و چه در خش بانوان رها کرده کرده بود؛ به هر حال منِ ورزشکار آینده می‌خواهم چون این همه سختی می‌کشم  و دنبال زندگی راحت هستم.

او افزود: فدراسیون وزنه برداری باید کمیته نخبگان را تشکیل می‌داد؛ ورزشکاران را شناسایی  و درد دل‌های آنها را گوش می‌کرد. یکتا جمالی اولین نفر نیست و آخرین هم نخواهد بود چون اگر وضعیت همین طور بماند خیلی از ورزشکاران خوب ما هستند که اگر پیشنهاد خوبی داشته باشند همین الان از ایران می‌روند. وقتی فدراسیون وزنه برداری را با کشتی مقایسه می‌کنیم می‌بینیم که هیچ کاری انجام نمی‌دهد. ما در بحث حمایت وزنه برداران خیلی بد عمل کردیم و داریم چوبش را می‌خوریم. خیلی از ورزشکارانی که خارج از تیم ملی هستند انگیزه بسیار  پایینی دارند و حتی ملی پوشان هم شرایط روحی خوبی ندارند یکتا جمالی هم قطعا دغدغه اصلی‌اش مسائل مالی بوده است.

 

ملی پوش سابق وزنه برداری با بیان اینکه تصمیم یکتا جمالی یک شبه نبوده  تصریح کرد: حتی اگر پاسپورت هم دست فدراسیون باشد ورزشکار می‌تواند به عنوان نخبه خودش را به سفارت معرفی کند و به نظر من این تصمیم یک شبه نبوده و برنامه ریزی شده بوده  و با افرادی که پشت این قضیه هستند کارهایش را انجام داده است و از طرفی از لحاظ قانون فدراسیون جهانی، یکتا جمالی نمی‌تواند تا چهار سال وزنه بزند مگر اینکه رضایت فدراسیون ایران را بگیرد.

او در ادامه همچنین با اشاره به مهاجرت پریسا جهانفکریان دیگر بانوی وزنه بردار ایران نیز گفت: از مهاجرت پریسا جهانفکریان ناراحت شدم و این موضوع به مدیریت فدراسیون برمی‌گردد و باید جلوی این اتفاقات گرفته شود. وزیر ورزش باید ترتیبی اتخاذ کند که هر چه سریع تر این مشکل را حل کنیم وگرنه می‌بینیم که مهاجرت ورزشکاران بیشتر خواهد شد و انگیزه‌ای برای وزنه برداران خواهد بود که راحت کشور را ترک کنند.

 براری در پایان صحبت‌های خود تصریح کرد:  وزیر ورزش باید فدراسیون وزنه برداری که در حال حاضر روی هوا است را سر و سامان بدهد؛ نه تنها وزنه برداری بلکه 17 فدراسیون همین طور بلاتکلیف هستند و باید وضعیت را روشن کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید