پاسخ به اتهام بزرگ برای حذف از جام جهانی؛ بازیکن غیرمجاز نداشتیم!

فدراسیون فوتبال اکوادور اتهام فدراسیون شیلی مبنی بر جعل اسناد یک بازیکن تیم ملی این کشور و حذف از جام جهانی را پاسخ داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از «Bluradio»، فدراسیون فوتبال شیلی از فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) خواسته بود تا تیم ملی اکوادور را از جام جهانی 2022 کنار بگذارد و بلیت صعود این تیم را به تیم ملی فوتبال شیلی بدهد. به گفته فدراسیون فوتبال شیلی، بایرون کاستیو شهروند کلمبیاست و شرایط بازی در تیم ملی اکوادور را ندارد.

پس از این اتفاق، فدراسیون فوتبال اکوادور به اتهام فوق پاسخ داد و اعلام کرد: در مواجهه با شایعات بی‌اساسی که با هدف بی‌ثبات کردن فدراسیون اکوادور منتشر می‌شود، اعلام می‌کنیم هرگونه تلاش برای ممانعت از حضور تیم ملی کشورمان در جام جهانی 2022 قطر را به صورت قاطع رد خواهیم کرد. همچنین باید تأکید کنیم بایرون کاستیو در هر دو زمینه مدنی و ورزشی شهروند اکوادور است. مشخصات او در مراجع ذی‌صلاح ملی ثبت شده است و کلیه مدارک لازم را دارد.

تیم ملی اکوادور در گروه A جام جهانی 2022 با قطر، سنگال و هلند هم‌گروه است و در نخستین دیدار خود در این مسابقات، از ساعت 19:30 روز 30 آبان (به وقت ایران) مقابل تیم میزبان صف‌آرایی خواهد کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید