نشست خبری سپاهان - استقلال| مجیدی: فقط قهرمانی می‌خواهیم/ نویدکیا: خسته بودیم

سرمربیان تیم‌های استقلال و سپاهان، در نشست خبری بعد از بازی درباره پاسخ خبرنگاران را دادند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در جریان بازی‌های هفته 25 لیگ برتر فوتبال ایران، امروز (چهارشنبه) 14 اردیبهشت 1401 تیم‌های استقلال تهران و سپاهان اصفهان در ورزشگا نقش جهان به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با تساوی 1 - 1 دو تیم به پایان رسید.

مجیدی: خوش شانس نبودیم

فرهاد مجیدی نشست خبری

در ابتدای بازی زود به هدف‌مان رسیدیم اما در ادامه گل بدی را دریافت کردیم. بازی سخت و پرفشاری بود. سپاهان یکی از تیم‌های خوب ایران است و باید برابر این تیم با برنامه و محتاط بازی کنید چون بازیکنان تعیین کننده‌‌ای دارند.

وی اضافه کرد: از عملکرد بازیکنانم راضی هستم و فوق‌العاده بودند. 21 روز بازی رسمی نداشتیم و سپاهانی‌ها در جریان بازی بودند. اگر خوش شانس بودیم می‌توانستیم برنده بازی شویم. از فردا تمرکزمان را برای بازی با شهر خودرو می‌گذاریم.

مجیدی در مورد ادامه شکست ناپذیری تیمش در این فصل و شکستن رکورد علی پروین تصریح کرد: اصلاً دنبال رکورد و این داستان‌ها نیستم. تنها هدفم قهرمانی است و امیدوارم با تلاش مدیریت باشگاه و بازیکنان و حمایت هواداران به هدف‌مان برسیم. تنها هدف ما قهرمانی در این فصل است.

سرمربی استقلال در رابطه با قضاوت موعود بنیادی‌فرد در این دیدار خاطرنشان کرد: هم داور و هم کمک‌هایش عالی قضاوت کردند.

 وی در خصوص اینکه استقلال در اولین بازی فینال شش گانه مقابل سپاهان به تساوی دست یافت، گفت: اگر امروز پیروز می‌شدیم باز هم این حرف را می‌زدم که چیزی برای ما تمام نشده و هر بازی به نوبه خودش حساس است. درخواستم از بازیکنانم این بود که 5 بازی باقیمانده را با جدیت بازی کنند و مطمئن باشید این بازی‌ها را با موفقیت پشت سر می‌گذاریم.

مجیدی در واکنش به این موضوع که در جریان بازی به نظر می‌رسید از نحوه بازی تیمش به خصوص بازیکنان در خط دفاعی راضی نیست گفت: اصلا از خط دفاعم ناراضی نبودم. روزبه چشمی، عارف غلامی و محمد دانشگر عالی بازی کردند. فراموش نکنید که آنها مقابل بازیکنان خوب سپاهان بازی می‌کردند. در نیمه اول که از نقطه کرنر کار را شروع کردیم و به گل رسیدیم، روی این صحنه‌ها کار کرده بودیم. برنامه‌هایی داشتیم که با توجه به مشکلاتی که پیش آمد، توپ لو رفت و گل بدی دریافت کردیم. از بازیکنانم راضی بودم، مخصوصاً بازیکنان تعویضی که فوق‌العاده بودند.

وی در خصوص اینکه در این فصل بیشتر روی مسائل دفاعی تأکید دارد، یادآور شد: هدفم قهرمانی است، حالا استراتژی که برای بازی با سپاهان انتخاب می‌کنم ممکن است در بازی با شهر خودرو تفاوت داشته باشد. امسال شاگردان خوبی داشتم. وقتی تیمی در یک فصل 8 گل می‌خورد یعنی شخصیت خوبی دارد. فکر نمی‌کردم به این زودی به هدفم برسم ولی وقتی تیمی گل نمی‌خورد یعنی بازیکنان بسیار خوب هستند.

سرمربی استقلال در رابطه با پرسی که تیمش در این بازی می‌کرد، گفت: استراتژی ما در نیمه اول این بود که از بالا پرس کنیم و به گل برسیم ولی گل بدی خوردیم.

مجیدی در مورد 4 اخطاره شدن سیدحسین حسینی و محرومیت برای دیدار بعدی استقلال یادآور شد: گفته بودم مشکلی درون دروازه نداریم. حسینی و علیرضا رضایی از نظر من می‌توانند فیکس تیم ملی و حتی گلرهای تیم ملی در جام جهانی باشند. رضایی دروازه‌بان بسیار خوبی است و مطمئنم با حمایت بهزاد غلامپور و خود حسینی می‌تواند حرف‌های زیادی در آینده داشته باشد.

نویدکیا: ساختار دفاعی خوبی نداریم

محرم نویدکیا

محرم نویدکیا پس از تساوی یک - یک سپاهان مقابل استقلال در هفته بیست‌وپنجم لیگ برتر فوتبال، گفت: بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه اول استقلال در بهترین زمان ممکن به گل رسید و بهتر می‌توانست بازی را اداره کند. از آن طرف، سعی کردیم از فضا خوب استفاده کنیم و موقعیت‌های خوبی داشتیم و به گل رسیدیم.

وی افزود: پس از این گل سه چهار موقعیت دیگر داشتیم و باید در نیمه اول بازی را به سود خودمان تمام می‌کردیم. در نیمه دوم تا دقیقه 60 بازی به سمت ما بود ولی منصفانه باید بگویم از این دقیقه به بعد استقلال گردش توپ خوبی داشت. بازیکنان ما خسته بودند چون 5،6 بازی بازیکنانم کامل بازی کرده بودند و خیلی خوب نمی‌توانستیم بازیسازی از عقب انجام دهیم و به همین دلیل استقلال در زمین خوب توپ را اداره می‌کرد. استقلال از نظر مالکیت شرایط بهتری در 30 دقیقه پایانی داشت و یکی دو موقعیت خطرناک داشت.

نویدکیا عنوان کرد: در مجموع هر دو تیم در نیمه دوم محتاط بازی کردند و هر دو از نتیجه رضایت داشتند. به خاطر خستگی دفاع‌های چپ و راست خیلی توپ به آنها نرسید. با این شرایط با تعویض‌های‌مان نتوانستیم بازی را عوض کنیم. تنها حُسن این بازی حضور تماشاگران بود که انرژی مضاعفی برای آینده بود.

سرمربی سپاهان در خصوص اینکه رقبا از فضای خالی این تیم به راحتی استفاده می‌کردند، ولی استقلال خیلی نتوانست از این شرایط استفاده کند، گفت: فوتبال خیلی اتفاقی نیست. درست است که دوست دارم تیمم طوری بازی کند که در بحث حمله شرایط خوبی داشته باشد ولی در این دیدار نوع بازی استقلال به گونه‌ای بود که توپ‌ها را برای مهاجمان خود ارسال می‌کرد. واقعیت دیگری وجود داشت که ما در کار دفاعی به مشکل خوردیم و سعی کردیم با بازیکنان صحبت کنیم تا شرایط بهتر شود. امروز شاید از نظر ساختار دفاعی بهتر بودیم. هیچ وقت اعتقاد ندارم که همیشه دفاع چپ و راست اشتباه می‌کنند و باید ساختار دفاعی تیمی‌مان بهتر شود.

نویدکیا در پاسخ به این سؤال که آیا بهتر نبود تعویض‌هایش را زودتر انجام می‌داد، خاطرنشان کرد: به خاطر اینکه ساختار دفاعی‌مان و اینکه مخصوصاً دفاع‌های چپ و راست خسته بودند، شاید شرایط خیلی خوبی نداشتیم. اگر از دقیقه 60 به بعد شرایط بدنی بهتری داشتیم آن موقع می‌توانستیم تعویض‌های بهتری داشته باشیم. چون خیلی نتوانستیم از عقب بازیسازی کنیم یک مقدار تعویض‌های‌مان به چشم نیامد.

 

دیدگاه تان را بنویسید