فیفا تکرار بازی مصر و سنگال را نپذیرفت

فدراسیون جهانی فوتبال درخواست مصر برای تکرار بازی با سنگال را قبول نکرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ تیم ملی مصر بعد از شکست مقابل سنگال در ضربات پنالتی و جام ماندن از جام جهانی، از فیفا درخواست کرده بود به علت ناآرامی‌ها قبل و بعد از مسابقه، این دیدار تکرار شود اما فیفا این درخواست را نپذیرفت.

یکی از اعضای کمیته انضباطی فیفا تایید کرد که کمیته انضباطی نتیجه بازی مصر و سنگال را که در چارچوب دور برگشت مرحله پلی آف مقدماتی جام جهانی 2022 برگزار شد، تایید کرد.

سایت مصری "صدی البلد" به نقل از این عضو کمیته انضباطی که نخواست نامش فاش شود، اعلام کرد که نتیجه بازی برگشت مصر و سنگال تایید شد و یاران سادیو مانه به جام جهانی 2022 راه یافتند.

وی افزود: کمیته انضباطی همچنین تصمیم گرفت به دلیل اغتشاشات دسته جمعی در بازی برگشت، تیم سنگال را از حضور هوادارانش در 3 تا 5 مسابقه محروم کرده و فدراسیون فوتبال سنگال را نیز با جریمه مالی روبرو کند.

اتحادیه فوتبال مصر اعتراض رسمی خود را به فدراسیون بین المللی فوتبال "فیفا" ارائه کرده بود که در آن به دلیل ناآرامی هایی که قبل، حین و پس از بازگشت تیم ملی این کشور رخ داده بود، خواستار صعود تیم مصر به جام جهانی شده بود. 

فدراسیون فوتبال مصر در شکایت خود به فیفا موضوعاتی مبنی بر تلاش برای حمله به اعضای کاروان و بازیکنان مصر، عدم احترام هواداران سنگالی به سرود کشور مصر قبل از شروع مسابقه، استفاده از بنرهای نژادپرستانه علیه محمد صلاح، پرتاب بطری های آب به داخل زمین و مصدومیت الشناوی دروازه بان این تیم و در نهایت استفاده از لیزر هنگام ضربات پنالتی را مطرح کرده بود.

جمال علام رئیس فدراسیون فوتبال مصر پیشتر تایید کرده بود که در صورت رد اعتراض فیفا، این فدراسیون شکایت خود را به دادگاه بین المللی ورزش (CAS) خواهد برد.

دیدگاه تان را بنویسید