تحریم المپیک توسط ورزشکار روس!

ستاره نام آشنا و روسیه‌ای شمشیربازی جهان، بازی‌های المپیک پیش رو را تحریم کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در حالی که پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین بسیاری از فدراسیون‌های جهانی و کمیته بین المللی المپیک، ورزشکاران روسیه را از حضور در میادین بین‌المللی منع کرده‌اند، اینبار یک ورزشکار روس تصمیم گرفت تا زمانی که شرایط برای ورزشکاران روس همانند ورزشکاران دیگر کشورها نشود، از حضور در مسابقات المپیک خودداری کند. 

راشاتودی نوشت: سوفیا ولیکایا، ستاره شمشیربازی روسیه اعلام کرد که قصد دارد مسابقات المپیک را تحریم کند، مگر اینکه به او اجازه داده شود با پرچم و سرود کشورش در مسابقات شرکت کند.

ولیکایا، قهرمان سابر دونفره المپیک و برنده چند عنوان قهرمانی جهان، از جمله نام‌های معروف شمشیربازی است که به توصیه‌های کمیته بین‌المللی المپیک برای اعمال محدودیت‌های بیشتر برای ورزشکاران روسی پس از شروع عملیات نظامی این کشور در اوکراین واکنش نشان داد. 

در گذشته نه چندان دور حقوق ورزشکاران روسی برای رقابت با پرچم و سرود خود پس از اتهامات مربوط به نقض دوپینگ محدود شده است؛ وضعیتی که قرار است در دسامبر سال جاری به پایان برسد. در المپیک زمستانی اخیر در پکن، ورزشکاران روسی زیر پرچم کمیته المپیک روسیه (ROC) به رقابت پرداختند.

سوفیا ولیکایا درباره محرومیت ورزشکاران روسی گفت: همه باید در شرایط برابر باشند و زیر پرچم کشور خودشان رقابت کنند. اکنون جنبش المپیک یک سوال بزرگ ایجاد کرده است و تا زمانی که شرایط مساوی ایجاد نشود، به بازی‌ها نمی‌روم.

ولیکایا، ۳۶ ساله، پرچمدار روسیه در مراسم افتتاحیه المپیک در توکیو بود و تیمی را رهبری می کرد که پرچم سفید با آرم کمیته المپیک روسیه بر روی آن نقش بسته بود. او در مسابقات تیمی طلا و همچنین مدال نقره انفرادی را به دست آورد. او همچنین یک مدال نقره در بازی‌های المپیک ریو برزیل به دست آورد تا به مدال نقره‌ای که در لندن در سال ۲۰۱۲ کسب کرده بود، بیفزاید.

در نوامبر ۲۰۱۶ او به عنوان عضو کمیسیون ورزشکاران کمیته المپیک روسیه انتخاب شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید