آغاز تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال از سوی مجلس

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس از آغاز تحقیقات از فدراسیون فوتبال در دوره ریاست شهاب الدین عزیزی خادم خبر داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ راستینه، عضو مجلس شورای اسلامی از شروع تحقیقات در فدراسیون فوتبال برای شناسایی تخلفات صورت گرفته در این فدراسیون خبر داد.

احمد راستینه نماینده مجلس با اشاره به وصول گزارشات تخلف از جانب فدراسیون فوتبال در طول دوره مدیریت تاج و عزیزی خادم، اظهار داشت: اسناد جدید که با رفتن «عزیزی خادم» از فدراسیون در حال افشا شدن است نشان می‌دهد تمام آنچه که در خصوص فساد و تخلفات مالی در فدراسیون می‌گفتیم، درست بود و تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال را به همین دلیل کلید زدیم.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه پیش از افشای این اسناد مالی نیز نسبت به وجود تخلفاتی در فدراسیون فوتبال هشدارهایی داده بودیم، ادامه داد: طبق آیین نامه داخلی مجلس نهایتاً ظرف ۲۰ روز آینده شاهد حضور وزیر ورزش و مسئولان فدراسیون فوتبال برای رسیدگی به تخلفات گسترده صورت گرفته به ویژه در دوران شکل گیری پرونده ویلموتس در زمان مدیریت تاج و حواشی رخ داده در دوره عزیزی خادم خواهیم بود.

راستینه با بیان اینکه در دو دوره اخیر اداره فدراسیون فوتبال، شاهد اتفاقات مخربی بودیم، یادآور شد: گزارش این تخلفات به کمیسیون فرهنگی مجلس وصول شده و در همین راستا و بر اساس وظایف نظارتی طرح تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال در راستای ایجاد شفافیت در فوتبال کشور کلید خورد.

تحقیق و تفحص از تخلفات گسترده در فدراسیون فوتبال شروع شد/ اسناد جدیدی که فاش می شود نشان می دهد هر چه درباره فساد می گفتیم درست بود

راستینه با یادآوری اینکه در حال حاضر سئوالات مهمی در افکار عمومی وجود دارد که باید به آن‌ها پاسخ داده شود، گفت: افرادی که با شعار آوردن سرمایه به فوتبال رأی مجمع عمومی را کسب کردند، چطور ممکن است نه تنها این وعده‌ها را محقق کند، بلکه مجموعه‌ای از هزینه‌های سنگین را نیز به فوتبال و ورزش کشور تحمیل کند.

راستینه یادآور شد: تمامی اقدامات در راستای تحقیق و تفحص از فدراسیون فوتبال در چارچوب قواعد و مقررات فیفا خواهد بود و در مقررات فیفا آمده در صورتی که فساد مالی در فدراسیون فوتبال یک کشور گزارش شود بر اساس قوانین کشورها می‌توان به آن تخلف رسیدگی کرد و محورهای این تحقیق و تفحص در خصوص حیف و میل اموال عمومی است.

دیدگاه تان را بنویسید