قهرمانی زودهنگام آزادکاران ایران در کشتی قهرمانی آسیا

شاگردان پژمان درستکار در تیم کشتی آزاد قهرمان آسیا شدند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا در مغولستان، از روز گذشته آغاز شده و امروز به پایان می رسد.

آزادکاران ایران در ۵ وزن نخست این رقابت‌ها توسط رحمان عموزاد خلیلی در ۶۵، علی سوادکوهی در ۷۹ و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم به ۳ مدال طلا رسیدند.

در وزن 61 کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا 2022 در اولان باتور مغولستان داریوش حضرتقلی زاده در نقش یک پدیده ظاهر شد. او در دور اول با نتیجه 9 بر 6 مقابل  این سانگ چویی از کره جنوبی به پیروزی دست یافت.  این کشتی گیر اهل خراسان شمالی در دور دوم با نتیجه 14 بر 11 علی بیگ علی بیگوف (کشتی گیر روسی الاصل) قهرمان آسیا از بحرین را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. داریوش در این مرحله با نتیجه 6 بر 5 از سد اکبر کوربانوف از قزاقستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت.  اما حضرتقلی زاده که برای کسب مدال طلا روی تشک رفته بود، در این با نتیجه 10 بر صفر مغلوب ری هیگوچی دارنده مدال نقره المپیک از ژاپن شد و به مدال نقره رسید.

یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 7 بر 5 دایچی تاکاتانی دارنده مدال نقره بازی های آسیایی از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر بیامبادورج بات اردن از مغولستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.  امامی که مدال برنز مسابقات جهانی 2019 را در کارنامه داشت، در فینال با نتیجه 5 بر 2 از سد نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم محسن مصطفوی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر دولت مراد اورازگیلیوف از ترکمنستان را مغلوب کرد وی در  دور بعد با نتیجه 6 بر صفر مغلوب دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی نیز به دیدار رده بندی راه یافت. مصطفوی در این دیدار به مصاف گوان اوک کیم از کره جنوبی رفت که با نتیجه 4 بر صفر پیروز شد تا نشان برنز را بر گردن بیاویزد. 

پیش از این تیم ملی کشتی فرنگی نایب قهرمان آسیا شده بود.

دیدگاه تان را بنویسید