مهدی طارمی در ترکیب منتخب بازی فیفا + عکس

مهدی طارمی پس از درخشش فوق‌العاده در دیدار برابر پورتیموننزه در تیم منتخب هفته بازی فیفا قرار گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ مهدی طارمی با عملکرد فوق العاده خود در ترکیب هفته فوتبل اروپا از دید بازی رایانه ای فیفا قرار گرفت. 

مهدی طارمی در حال سپری کردن یکی از بهترین فصول فوتبالی خود است. این بازیکن ایرانی پس از اینکه با هجمه هایی که از سوی رقبای پورتو در لیگ پرتغال و در صدر آنها اسپورتینگ لیسبون مواجه شد، توانست در دیدار تیمش برابر پورتیموننزه درخشان ظاهر شده و ضمن به ثمر رساندن 3 گل، یک پاس گل نیز به مارکو گروویچ بدهد و نقش مهمی در پیروزی 7 بر صفر تیمش ایفا کند.

طارمی توانست با ثبت هت تریک برابر پورتیموننزه، به هجدهمین گل این فصل خود در لیگ برتر پرتغال دست یابد ضمن اینکه او تا به اینجای کار 13 مرتبه نیز پاس گل داده که آمار فوق العاده ای برای این فوق ستاره ایرانی به شمار می رود و همین مسئله سبب شده تا درخشش طارمی مورد توجه رسانه ها و از جمله بازی فیفا قرار بگیرد.

مهدی طارمی که پیش از این و پس از درخشش در لیگ قهرمانان اروپا فیفا کارت خود با نمره 82 را در یکی از تمرینات پورتو دریافت کرده بود، پس از گذشت چند ماه و عملکرد درخشان در لباس پورتو و تیم ملی ایران، توانست ریتینگ خود را در بازی فیفا به عدد 86 برساند و در ترکیب منتخب فیفا نیز قرار بگیرد.

طارمی پیش از این و در یکی از تمرینات پورتو، فیفا کارت خود با نمره 82 را دریافت کرده بود و اکنون پس از درخشش در بازی های اخیر فیفا، ریتینگ خود را افزایش داده است.

در توضیح ترکیب منتخب فیفا یا همان TOTW باید گفت که کمپانی الکترونیک آرتز هر هفته منتخب بهترین بازیکنان هفته قبلی که معمولا شامل 23 تا ۲۵ بازیکن در یک ترکیب کامل می‌شود را با توانایی‌هایی تقویت شده و امتیازی ارتقا یافته تحت عنوان Team Of The Week یا کارت بازیکنان In-Form عرضه می‌کند.

حالا مهدی طارمی پس از اینکه چند ماه پیش کارت خود با قدرت تقویت شده 82 را دریافت کرد، اکنون توانسته است در ترکیب منتخب فیفا قدرت خود را به عدد 86 برساند که در نوع خود جالب توجه است. این بازیکن به عنوان وینگر چپ توانسته است نام خود را وارد ترکیب منتخب هفته فیفا کند.

او در کنار بزرگانی چون کریستیانو رونالدو، ارلینگ هالند و لائوتارو مارتینز در ترکیب منتخب هفته فیفا جای گرفته است.

مهدی طارمی

برای مقایسه ریتینگ مهدی طارمی در بازی فیفا می توان به قدرت لائوتارو مارتینز مهاجم آرژانتینی اینترمیلان اشاره کرد. بازیکنی که با دبل در دیدار مقابل میلان ستاره تیمش بود و ریتینگ یا همان فیفا کارت او اکنون عدد 88 را نشان می دهد که حاکی از فاصله کم طارمی با این بازیکن است.

ارلینگ هالند فوق ستاره دورتموند نیز این هفته و در جریان پیروزی 6 بر یک مقابل وولفسبورگ عملکرد درخشانی داشت و ضمن به ثمر رساندن 2 گل، یک پاس گل نیز به اکسل ویتسل داد. در روزهایی که شایعات پیرامون پیوستن این بازیکن به منچسترسیتی  نیز به اوج رسیده، هالند هم در ترکیب منتخب هفته فیفا و با ریتینگ 89 قرار گرفت. جایی که این بازیکن را 3 نمره بالاتر از طارمی با ریتینگ 86 نشان می دهد.

طارمی امیدوار است نمره و ریتینگ خود را تا پایان فصل افزایش داده و در جمع برترین های دنیا قرار بگیرد.

مهدی طارمی

مهدی طارمی تا پایان این فصل از رقابت های لیگ برتر پرتغال فرصت این را دارد تا با درخشش در بازی های باقیمانده پورتو، ضمن کسب عنوان های قهرمانی، آقای گلی و بهترین پاسور لیگ، ریتینگ و نمره خود در بازی فیفا را افزایش داده و در جمع برترین های دنیا قرار بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید