سجادی از زخم داخلی به سرخابی ها می گوید/ وزیر ورزش نمایش می دهد یا پیگیر است؟!

وزیر ورزش در حالی پیگیر حضور هواداران در استادیوم‌ها است که پیش از این بارها این وعده از سوی وزارت و وزارت بهداشت داده شد اما در دقیقه ۹۰ لغو شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، با نزدیک شدن زمان بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2022 قطر، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان ایران، از وزارت بهداشت درخواست کرد تا مصوبه‌ای را به منظور حضور 30 درصدی هوداران در ورزشگاه تصویب کند. 

در حاشیه جلسه هیات دولت، وزیر ورزش از عین‌اللهی وزیر بهداشت سوال کرد: تماشاگران چه زمانی اجازه حضور در ورزشگاه را خواهند داشت؟ که وزیر بهداشت، حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها را منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست.

وزیر ورزش و جوانان در این دیدار به نمایندگی از هواداران فوتبال قول داد که پروتکل‌ها به صورت کامل رعایت شود،‌ اما این قول وی در حالی بود که در دو بازی از نیم فصل اول لیگ (استقلال-نساجی و پرسپولیس-صنعت نفت) تماشاگران به صورت آزمایشی اجازه حضور در ورزشگاه را داشتند که با حواشی بسیاری بخاطر شرایط بد رعایت پروتکل‌ها همراه شد.

تیم ملی ایران در روزهای هفتم و دوازدهم بهمن با تیم‌های ملی عراق و امارات در ورزشگاه آزادی بازی می‌کند که در صورت کسب یک پیروزی، صعود شاگردان اسکوچیچ قطعی خواهد بود. اکنون باید دید که آیا تماشاگران ایرانی اجازه حضور در وزشگاه را خواهند داشت یا خیر؟

این صحبت ها در حالی مطرح می شود که بارها مسئولان برای بازی های لیگ و دیدار ایران و کره جنوبی از قطعی شدن حضور تماشاگران خبر دادند اما در نهایت این اتفاق رخ نداد.

حتی به خاطر بعضی مشکلات قرار بز این بود تماشاگران بازی ایران و کره گزینشی باشند که فدراسیون نپذیرفت و حالا باید دید در آینده تماشاگران پا به استادیوم می گذارند یا خیر؟

سوال دیگر اینکه آیا بلیت فروشی حقیقی انجام می شود یا پیگیری های سجادی که نمایش برای نشان دادن دغدغه وزیر است!

سرخابی ها هنوز در آسیا هستند!

حمید سجادی همچنین در آخرین مصاحبه خود نیز اعلام کرده است که استقلال و پرسپولیس فعلا ۵ روز دیگر فرصت دارند تا برای گرفتن مجوز حرفه‌ای مستندات خود را به AFC ارائه کنند، اما این موضوع در حالی است که طبق گفته کاظم اولیایی عضو کمیته بدوی فدراسیون، این دو تیم به صورت قطعی از نظر AFC حرفه‌ای نیستند و نمی‌توانند در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا حضور پیدا کنند.

ضمن اینکه باید به این موضوع توجه داشت که حتی اگر این فرصت پنج روزه هم وجود داشته باشد، تعطیلات AFC و آخر هفته ایران پیش رو است که عملا زمان را برای اقدام خاصی کاهش می‌دهد. ضمن اینکه باید از وزیر ورزش سوال‌ کرد که چرا از ماه‌های گذشته پیگیر برطرف کردن مشکلات این دو باشگاه نبود تا اکنون هواداران این دو تیم شاهد چنین مسائلی نباشند؟ 

وزیر ورزش همچنین در مصاحبه خود همانند مجید صدری از فرصت سه ماهه کمیته استیناف به دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صحبت می‌کند که مشخص شد کاملا اشتباه بوده است. مدیرعامل پرسپولیس، شب گذشته در مصاحبه خود با فوتبال برتر از کمیته بدوی فدراسیون توضیح خواست که دلیل حذف قطعی این دو تیم از لیگ قهرمانان آسیا را اعلام کنند که کاظم اولیایی در این مورد توضیحات کمیته را ارائه کرد. 

صدری در مصاحبه شب گذشته خود اظهار کرد که اگر به پرسپولیس و استقلال فرصت سه ماه داده‌ بودند تا مشکلاتشان را حل کنند، اکنون چرا این دو تیم به صورت رسمی از لیگ قهرمانان حذف شده‌اند؟ که طبق توضیحات کاظم اولیایی، آن فرصت سه ماهه بخاطر استفاده شدن آیین نامه قبلی داده شده است که دیگر مورد تایید AFC نیست. در واقع طبق آیین نامه جدید هر دو تیم حذف شده‌اند و چنین فرصت سه ماهه‌ای عملنا بی معنی خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید