گل‌محمدی: حذف از آسیا یک افتضاح تاریخی است/ پدیده انتحاری بازی می کند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: از نظر جدولی خیلی مهم است که بتوانیم سه امتیاز بازی با پدیده را کسب کنیم.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل پدیده گفت: روزهای خوب زیادی در این شهر داشتم و حضور دوباره‌ام در مشهد جای خوشحالی دارد. هواداران پرسپولیسی در مشهد استقبال گرمی از ما داشتند که جای تشکر دارد. در روزهایی که خیلی بحث بیماری کرونا داغ است، خیلی باید مراقب باشند و سلامتی آنها برای ما مهم است. امیدوارم آنها در خانه‌ها بمانند و بازی را از تلویزیون تماشا کنند، چون نمی‌خواهیم خدایی نکرده مشکلی برای کسی به وجود بیاید. از همه می‌خواهیم رعایت بیشتری داشته باشند و از سلامتی خود مراقبت کنند.

وی افزود: امیدوارم فردا بازی خوبی انجام دهیم. از نظر جدولی خیلی مهم است که بتوانیم سه امتیاز را کسب کنیم. باید 90 دقیقه پرفشار را پشت سر بگذاریم. فوتبالی که در چند هفته اخیر تیم پدیده انجام داده، فوتبال خوبی بوده و با برنامه پیش رفته‌ است. پدیده در انتقال به حمله خیلی سرعت خوبی دارد و باید مراقب باشیم.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: پدیده با توجه به شرایطی که دارد، انتحاری بازی می‌کند. آنها دنبال امتیاز از این بازی هستند و چیزی برای از دست دادن ندارند و با خیال آسوده‌تری بازی می‌کنند. بازی آسانی نداریم و این مسئله را به بازیکنانم گفته‌ام. باید با تلاش زیاد و انگیزه بالا برای سه امتیاز تلاش کنیم. هدف ما کسب پیروزی است و این پیروزی و سه امتیاز، راحت به دست نمی‌آید. باید بیشتر از بازی‌های قبل بدویم، بجنگیم تا بتوانیم سه امتیاز را کسب کنیم. امیدوارم در نهایت بازی خوبی باشد.

گل‌محمدی درباره حذف تیمش از لیگ قهرمانان آسیا، تصریح کرد: برای ما که گروهی پرتلاش هستیم، زحمت کشیدیم و خودمان را به عنوان تیم اول ایران و سید یک آسیا به لیگ قهرمانان رساندیم و دو فینال آسیا را پشت سر گذاشتیم، واقعاً شوکه کننده بود. پذیرش این مسئله برای من خیلی سخت است. همه ما از این مسئله واقعاً ناراحت هستیم و نمی‌دانم درباره این مسئله چطور توضیح بدهم، اما کسانی که با تصمیم‌گیری خود باعث چنین اتفاقی شدند، باید جوابگو باشند. این یک افتضاح تاریخی برای فوتبال ماست. 10 روز وقت داده‌اند برای استیناف، اما بعید می‌دانم این رأی تغییر کند. در این 10 روز امیدوار باشیم که رأی عوض شود، اما اگر این اتفاق رخ ندهد، انگیزه زیادی از بازیکنان و فوتبال ایران که تلاش می‌کنند  قهرمان شوند و مراحل بالاتر را طی کنند، کم می‌شود. این اتفاق دردناک است. پاسخ میلیون‌ها هوادار را چه کسانی و چطور می‌خواهند بدهند؟

وی در پاسخ به سؤالی مربوط به حضور بیرانوند در لیست خرید این تیم، گفت: درباره بازی صحبت کنید. سؤال در مورد نقل و انتقالات در نشست خبری قبل از بازی، به بازی مربوط نمی‌شود.

سرمربی پرسپولیس در خصوص غایبان این تیم برای دیدار با پدیده اظهار داشت: امید عالیشاه، وحدت هنانوف، علی شجاعی، حامد پاکدل و محمد شریفی مصدوم هستند و رادو را هم مدت‌هاست در اختیار نداریم.

گل‌محمدی در واکنش به این مسئله که نیم فصل در پیش است و شاید برخی بازیکنان بخواهند به دلیل حذف از لیگ قهرمانان آسیا از تیم جدا شوند و آیا این موضوع روی بازی فردا هم تأثیر می‌گذارد یا نه، گفت: نمی‌خواهم بگویم تأثیر می‌گذارد، اما اکنون در لیگ پرفشاری هستیم که قهرمانی در آن برای ما مهم است. این اتفاق نباید روی عملکرد تیم تأثیر بگذارد، اما واقعاً زحمت کشیدیم برای اینکه به این مرحله برسیم تا خودمان را به عنوان یکی از مدعیان مطرح کنیم. تلاش می‌کنیم و قهرمان می‌شویم تا در جایی بازی کنیم که تیم‌های بهتری حضور دارند و خودمان و توانایی‌مان را نشان دهیم، اما متأسفانه این اتفاقات رخ می‌دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید