کارشناس داوری دیدار آلومینیوم و استقلال

کارشناس داوری فوتبال ایران به تشریح اتفاقات مشکوک دیدار تیم‌های آلومینیوم اراک و استقلال پرداخت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، حیدر سلیمانی درباره قضاوت اشکان خورشیدی در دیدار تیم‌های آلومینیوم اراک و استقلال اظهار داشت: به نظرم خورشیدی که پس از پشت سر گذاشتن محرومیت به لیگ برتر بازگشته است، با کمک اخطارها تلاش کرد بازی را کنترل کند و کنترل خوبی بر بازی و نیمکت‌ها نداشت.

تسنیم نوشت؛ وی در مورد پنالتی اعلام شده به سود استقلال در ابتدای بازی تصریح کرد: پنالتی تیم استقلال صحیح بود، چون مدافع آلومینیوم عمداً توپ را با دست خود لمس کرد و دستش به سمت توپ رفت که هَند محسوب می‌شود.

کارشناس داوری فوتبال کشورمان راجع به سایر صحنه‌های مشکوک این مسابقه به تسنیم گفت: مهدی مهدی‌پور در دقیقه 35 باید به دلیل خطای بی‌پروا اخطار می‌گرفت. همچنین محمد دانشگر در آخرین دقیقه از نیمه اول باید با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج می‌شد، اما داور تلاش کرد بازی را مدیریت کند. کارت زرد خورشیدی در دقیقه 57 به امیرحسین حسین‌زاده اشتباه بود و این بازیکن شبیه‌سازی نکرد. خطایی در این صحنه اتفاق نیفتاد، اما برخوردی میان دو بازیکن ایجاد شد.

سلیمانی درباره اعتراض نیمکت‌نشینان و بازیکنان آلومینیوم به خورشیدی بابت عدم اعلام خطا روی اسماعیل شریفات بیان کرد: مدافع استقلال روی شریفات مرتکب خطا شد که داور چنین نظری نداشت. البته این خطا بیرون از محوطه جریمه رخ داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید