جی پلاس

فدراسیون فوتبال اسکوچیچ را دور زد!

فدراسیون فوتبال همراه با شایعات قطع همکاری با اسکوچیچ، در اقدامی بحث برانگیز، بدون نظرخواهی از سرمربی تیم ملی، کمپ تیم ملی در تیم ملی در قطر را با نظر شهاب الدین عزیزی خادم انتخاب کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران برای سپری کردن دوران مرخصی و استراحت خود، از چندین هفته پیش تهران را ترک کرده و در کشور خود به سر می برد. اسکوچیچ در حالی این روزها مشغول خوش گذرانی به همراه خانواده خود است که مسئولان فدراسیون فوتبال در حال تصمیم‌گیری درباره کمپ آینده تیم ملی ایران در قطر هستند.

حدود یک هفته قبل، مدیر تیم ملی به همراه یکی از کارکنان بخش بین الملل فدراسیون فوتبال راهی قطر شدند تا بازدیدهایی از کمپ های ورزشی و هتل های کشور قطر به منظور انتخاب محل اقامت تیم ملی در خلال جام جهانی 2022 داشته باشند.

در واقع اگر چه صعود تیم ملی ایران به جام جهانی قطعی نشده اما خیلی از تیم‌ها پیش از قطعی شدن مجوز خود اقدام به انتخاب و معرفی کمپ موردنظر خود به فیفا و کمیته برگزاری مسابقات جام جهانی کرده اند تا در مکان بهتری اقامت داشته باشند.

در نتیجه در بازدید اخیری که از قطر صورت گرفت، مجتبی خورشیدی و حامد مومنی با توجه به اینکه 25 کمپ از 38 کمپ موجود در قطر توسط تیم های دیگر از جمله برزیل، آرژانتین، آلمان، فرانسه، اسپانیا و ... که زودتر دست به کار شده بودند، رزرو شده بود، از 13 کمپ بازدید کردند و در نهایت سه گزینه را به کمیته برگزاری مسابقات معرفی کرده اند.

این انتخاب‌ها براساس معیارهای مدنظر رئیس فدراسیون فوتبال و دپارتمان تیم های ملی صورت گرفته و در واقع دراگان اسکوچیچ به عنوان سرمربی کنونی ایران، کمترین دخالت را در انتخاب مکان استراحت و تمرین تیمش داشته است.

به گفته خورشیدی، در این انتخاب، رئیس فدراسیون فوتبال با دقت زیاد درباره محل موردنظر تصمیم گیری کرده و از اسکوچیچ هم نظر خواهی شده اما طبق اطلاعات موجود، صرفا درباره محل های نهایی با اسکوچیچ به صورت ایمیلی هماهنگی های صورت گرفته است.

این ماجرا در شرایطی است که در دو دوره گذشته بازی‌های جام جهانی، کارلوس کی روش شخصا عازم برزیل و روسیه شده بود تا براساس معیارهای مدنظر خود مکان مناسبی را برای تیم ملی انتخاب کند ولی در این دوره با وجود اینکه اسکوچیچ چند روزی هم در قطر حضور داشت، از او برای انتخاب مکان اردوی نهایی ایران در قطر استفاده نشد!

انتخاب مستقیم کمپ تیم ملی توسط رئیس فدراسیون فوتبال در شرایطی است که او ابتدا در اظهارنظری اخیر به جدایی اسکوچیچ از تیم ملی در صورت صعود به جام جهانی هم دامن زده ؛ به طوری که در واکنش به شایعات مبنی بر جدایی سرمربی تیم ملی گفته بود: "اسکوچیچ فعلا سرمربی تیم ملی است".

استفاده از کلمه "فعلا" و ندادن اطمینان خاطر از اینکه اسکوچیچ در جام جهانی هم روی نیمکت ایران می نشیند و همینطور استفاده نکردن مستقیم از نظرات اسکوچیچ برای انتخاب کمپ تیم ملی مسائلی است که به شایعات درباره آینده نیمکت تیم ملی دامن زده است!

حالا عزیزی خادم می‌گوید اسکوچیچ سرمربی تیم ملی می ماند و با این صحبت بابد پرسید اگر او نفر اول تیم ملی است چرا در تصمیم گیری هایی نظیر انتخاب کمپ خودش مستقیما وارد عمل شده است؟!

دراگان اسکوچیچ در قطر

تیم ملی فوتبال ایران در حال حاضر با 16 امتیاز از 6 بازی، در صدر جدول گروه A انتخابی جام جهانی در قاره آسیا قرار دارد و با کسب سه امتیاز دیگر، صعود خود به جام جهانی 2022 را مسجل خواهد کرد و صاحب چندین رکورد هم خواهد شد. از جمله سومین صعود متوالی به جام جهانی و همینطور سریعترین صعود به این مسابقات در تاریخ فوتبال ایران که پیش از این هرگز رقم نخورده بود.

باید دید با وجود این نتایج، اسکوچیچ انتخاب نهایی فدراسیون فوتبال برای حضور در جام جهانی قطر خواهد بود یا مسئولان این فدراسیون برنامه های دیگری از جمله تغییر سرمربی را در سر می پرورانند.

دیدگاه تان را بنویسید