گزارش جی پلاس

شمارش معکوس تا جام جهانی قطر؛ یک سال تا بزرگترین اتفاق جهان فوتبال + معرفی ورزشگاه‌ها

یک سال دیگر جام جهانی قطر دقیقا در همین روز (30 آبان) آغاز می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ جام جهانی 2022 قطر دقیقا یک سال بعد و در چنین روز و حال و هوایی برگزار خواهد شد. بیست و دومین دوره بزرگترین رویداد فوتبالی جهان 30 آبان 1401 (21 نوامبر 2022) در دوحه قطر آغاز می‌شود و 32 تیم حاضر در این رقابت ها به تقابل با همدیگر می پردازند.

بازی افتتاحیه جام جهانی در تاریخ 30 آبان در ورزشگاه البیت ساعت 13 به وقت محلی (14:30 به وقت تهران) میان قطر و یکی از تیم های گروه A برگزار خواهد شد و این مسابقات به مدت یک ماه در جریان خواهد بود.

بازی‌های مرحله گروهی جام جهانی 2022 قرار است در ساعت‌های 13، 16، 19 و 22 به وقت محلی دوحه برگزار شود. بازی‌های مرحله حذفی هم در ساعات 18 و 22 به وقت محلی برگزار خواهد شد.

ورزشگاه بین المللی خلیفه در تاریخ 17 دسامبر(26 آذر 1401) میزبان بازی رده بندی جام جهانی است. فینال جام جهانی هم در تاریخ 18 دسامبر(27 آذر 1401) به میزبانی استادیوم لوسیل در ساعت 18 به وقت محلی برگزار می شود.

به خاطر راحتی تیم‌های حاضر در جام جهانی 2022 هر روز 4 بازی در مرحله گروهی برگزار می‌شود. 12 روز بازی‌های مرحله گروهی طول می‌کشد تا هواداران بتوانند از حضور در تمام بازی ها لذت ببرند. تماشاگران می توانند بدون سفر هوایی از طریق زمین در شهر دوحه تمام بازی‌های جام جهانی را از نزدیک تماشا کنند.

در حال حاضر مسابقات انتخابی جام جهانی در قاره های مختلف دنبال می شود و به جز کشور میزبان (قطر)، تعدادی از برترین تیم های دنیا حضور خود در این مسابقات را قطعی کرده اند. بلژیک، برزیل، فرانسه، انگلیس، آرژانتین، اسپانیا،دانمارک، هلند، آلمان، سوئیس، کرواسی و صربستان توانستند بلیت حضور در این مسابقات را رزرو کنند.

تیم ملی ایران هم با امتیازهایی که در بازی‌های گذشته خود کسب کرده، به احتمال بسیار زیاد در این کشور حضور خواهد داشت و سومین حضور متوالی خود در جام جهانی را به امید صعود از گروه تجربه خواهد کرد.

ورزشگاه های پیشرفته قطر

قطر برای میزبانی جام‌جهانی آینده از سد رقبایی چون استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی و آمریکا گذشت و درحال‌حاضر با استفاده از ۲۶ هزار نیروی کار درحال آماده سازی برای برگزاری این مسابقات است.  قطری ها هشت ورزشگاه را برای میزبانی جام جهانی تدارک دیده‌اند که همگی از فناوری پیشرفته تهویه و کولر فضای باز بهره می‌گیرند و کاملا پیشرفته و در راستای برنامه های بلند مدت این کشور هستند.

استادیوم بین‌المللی خلیفه

این استادیوم که در سال ۱۹۷۶ در دوحه ساخته شد با ظرفیت ۴۰ هزار نفر یکی از ورزشگاه‌های میزبان این بازی‌ها خواهد بود. عملیات بازسازی استادیوم بین‌المللی خلیفه بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به‌طول انجامید.

ورزشگاه خلیفه

استادیوم الوکره

این استادیوم با گنجایش ۴۰ هزار صندلی که در جنوب شهر الوکره قرار دارد تقریبا رو به اتمام است.

استادیوم الوکره

استادیوم ملی لوسیل

این استادیوم در شهر لوسیل در فاصله حدود ۲۳ کیلومتری دوحه قرار دارد میزبان مراسم افتتاحیه و اختتامیه جام‌جهانی ۲۰۲۲ خواهد بود.

ورزشگاه+لوسیل

 

استادیوم البیت

این استادیوم با گنجایش ۶۰ هزار صندلی در شهر الخور قرار دارد.

استادیوم البیت

استادیوم شهر دانشگاهی

این استادیوم که در حومه شهر دوحه و در منطقه دانشگاهی قطر قرار دارد با گنجایش ۴۰ هزار صندلی میزبان رقابت‌های یک‌چهارم نهایی خواهد بود. بعد از پایان این رقابت‌ها، نیمی از صندلی‌های این استادیوم برای ساخت استودیوم‌های جدید به کشورهای درحال توسعه اهدا خواهد شد.

استادیوم اجوکیشن سیتی

استادیوم الریان

این استادیوم در دومین شهر پرجمعیت قطر روی محوطه استادیوم قدیمی احمد بن علی که پیش‌ از این خانه باشگاه ورزشی الریان قطر بود ساخته شده است. ظرفیت این استادیوم جدید ۴۰هزار صندلی است.

استادیوم الریان

استادیوم الثمامه

این استادیوم با گنجایش ۴۰ هزار صندلی در ۱۲ کیلومتری جنوب خط افق مشرف به دریا در شهر دوحه قرار دارد. معماری این استادیوم شبیه به کلاه سنتی مردان عربی است.

استادیوم الثمامه

استادیوم راس‌ابوعبود

این استادیوم با گنجایش ۴۰ هزار صندلی در آب‌های ساحلی خلیج فارس در خط افق دوحه ساخته شده است.

1400070516061277723700394

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید