گزارش جی پلاس

پاداش جنجالی ملی پوشان فوتبال چقدر است؟

بازیکنان تیم ملی خواستار پرداخت پاداش حدود یک میلیارد و در مجموعا 22 میلیارد تومانی تمامی نفرات دعوت شده به هر اردو هستند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران بعد از پیروزی مقابل لبنان، در پیامی مشترک، به انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال و ورزش پرداختند و وضعیت حمایت از این تیم را در شأن خود و تیمی که در صدرجدول رده بندی آسیا و همینطور در حال صعود به جام جهانی است، ندانستند. در این پیام مشترک، بازیکنان از وضعیت نامناسب البسه تیم ملی، پرداخت نشدن پاداش‌ها، رسیدگی نکردن فدراسیون فوتبال به مشکلات این تیم در لبنان از جمله مساله زمین تمرین و مسابقه انتقاد کرده بودند.

اما آنطور که از شواهد مشخص است، مهم ترین اعتراض ملی‌ پوشان در این برهه به پرداخت نشدن پاداش بردهای اخیر در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی باز می گردد.

ظاهرا بعد از اتمام دور دوم انتخابی جام جهانی در بحرین پاداش ملی پوشان پرداخت نشده است. در واقع ملی‌پوشان ایران خواستار پرداخت پاداش خود در شش بازی اخیر هستند ولی از مبلغ هنگفت سازمان برنامه و بودجه که بیش از ۵۰ میلیارد تومان بود، ریالی در فدراسیون فوتبال نمانده و تمام آن پول هنگفت، خرج شده است!

* طلب ملی پوشان از فدراسیون فوتبال چقدر است؟

طبق جدول پاداش های فدراسیون فوتبال، هر بازیکن و مربی تیم ملی برای پیروزی های خانگی 3 هزار و 500 یورو و برای پیروزی های خارج از خانه 5 هزار و 500 یورو پاداش می گیرند. این پاداش ها به استثنای حدودا یک هزار یورویی است که در هر اردو به ملی پوشان ایران به عنوان پول تو جیبی پرداخت می شود.

با توجه به پیروزی تیم ملی مقابل سوریه در خانه (سه هزار و 500 یورو و چهار پیروزی خارج از خانه مقابل عراق، امارات، لبنان و سوریه (جمعا 22 هزار یورو) ملی پوشان ایران روی هم رفته 25 هزار و 500 یورو طلب کار هستند.

با توجه به نرخ کنونی هر یورو در بازار ایران که بالغ بر 31 هزار و 945 تومان است، هر بازیکن تیم ملی، 814 میلیون تومان از فدراسیون فوتبال طلبکار هستند.

با در نظر گرفتن دعوت حدودا 26 بازیکن به اردوی تیم ملی، فدراسیون فوتبال برای پنج بازی ملی 21 میلیارد و 179 میلیون و 535 هزار تومان بدهکار است.

در این بین اعضای تدارکات و رسانه ای فدراسیون فوتبال نصف این مبلغ را دریافت خواهد کرد و پاداش اعضای کادرفنی هم براساس قراردادهای این نفرات پرداخت می شود.

روی هم رفته می‌توان انتظار داشت که فدراسیون برای پرداخت پاداش بازیکنان خود مبلغی در حدود 30 تا 40 میلیارد تومان را برای 6 بازی گذشته نیاز دارد.

دیدگاه تان را بنویسید